رئیس سازمان مالیات تاكید كرد

ضرورت دسترسی به اطلاعات همه دستگاه ها برای مبارزه با فرار مالیاتی

ضرورت دسترسی به اطلاعات همه دستگاه ها برای مبارزه با فرار مالیاتی

كارت خوب: رئیس كل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: مسدود كردن مفرهای مالیاتی به جز بوسیله دستیابی به اطلاعات همه دستگاه های ذیربط درباب مبادلات، معاملات، دارایی ها و سرمایه افراد امكان پذیر نیست.به گزارش كارت خوب به نقل از سازمان امور مالیاتی، امید علی پارسا در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الكترونیك، كامپیوتر و تجارت الكترونیك (الكامپ)، گفت: فناوری های پیشرفته، بستر ایده آلی را برای رصد اطلاعات و پردازش و مدیریت آن فراهم نموده اند; به شكلی كه در نظام های مالیاتی دنیا، امكان فرار مالیاتی، بسیار كاهش یافته است.
رییس كل سازمان امور مالیاتی كشور، پایانه های فروشگاهی و ماده ۱۶۹ مكرر قانون مالیات های مستقیم را از ظرفیت های مهم در اختیار برای دستیابی به ریز داده های مربوط به فعالیت اقتصادی افراد عنوان نمود و اظهار داشت: با تاكید بر این ظرفیت ها، جمع آوری و نگهداری اطلاعات واقعی افراد و به دنبال آن تشخیص مالیات و تولید اظهارنامه های قابل اعتماد و باكیفیت میسر و امكان ستاندن مالیات متناسب با ثروت، درآمد و مصرف و نهایتاً گسترش هر چه بیشتر عدالت مالیاتی فراهم می شود.
پارسا با اشاره به اینكه فرارمالیاتی مهمترین چالش نظام مالیاتی است، گفت: مسدود كردن مفرهای مالیاتی به جز بوسیله دستیابی به اطلاعات همه دستگاه های ذیربط درباب مبادلات، معاملات، دارایی ها و سرمایه افراد امكان پذیر نیست.
وی افزود: بدیهی است حذف فرار مالیاتی سبب عدالت مالیاتی، تحقق كامل درآمدهای مالیاتی و به تبع آن تامین هزینه های جاری و عمرانی و رشد و توسعه همه جانبه كشور می شود.
رییس كل سازمان امورمالیاتی، طرح جامع مالیاتی را به مثابه دوربین نامحسوسی دانست كه همه فعالیت های اقتصادی را رصد می كند و جایی برای انكار باقی نمی گذارد و با حذف پنهان كاری ها، صداقت در اظهارات مودیان را به ارمغان می آورد.
پارسا با اشاره به اینكه كشور باید بوسیله درآمدهای مالیاتی اداره شود، اشاره كرد: اگر درآمدهای مالیاتی نباشد تورم رشد پیدا می كند و این به معنای فشار به طبقه متوسط، حقوق بگیر و بازنشسته است.
رییس كل سازمان امور مالیاتی كشور بر لزوم هوشمندسازی نظام مالیاتی اصرار كرد و اظهار داشت: با تكمیل طرح جامع مالیاتی و دریافت اطلاعات كامل مورد نیاز از دستگاه های ذیربط، شاهد نظام نوین مالیاتی مبتنی بر عدالت خواهیم بود.
وی همین طور بر حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال كشور اصرار كرد و اظهار داشت: پشتیبانی از تولید باید محدود، مشروط، كاهنده و تضمین دار باشد و صرفاً تولید كنندگان واقعی از این حمایت ها بهره مند شود.
پارسا با اشاره به اینكه هدف نظام مالیاتی صرفاً مالیات ستانی نیست، گفت: هدف اصلی نظام مالیاتی، شفاف سازی و سلامت اقتصادی كشور است و در یك كلام می توان گفت هدف اصلی نظام مالیاتی، ریل گذاری برای توسعه پایدار كشور است.


منبع:

1398/05/01
17:43:55
5.0 / 5
4152
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تورم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب