با فرار سرمایه گذاران چینی از بازار آمریكا؛

تقاضای خارجی برای خرید مسكن در آمریكا ۳۶ درصد سقوط كرد

تقاضای خارجی برای خرید مسكن در آمریكا ۳۶ درصد سقوط كرد

به گزارش كارت خوب شرایط چالش برانگیز در بازار مسكن آمریكا، در كنار كنترل دقیق تر ارز توسط دولت چین، سبب شده است تقاضای خارجی برای مسكن آمریكایی به شدت سقوط كند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، شرایط چالش برانگیز در بازار مسكن آمریكا، در كنار كنترل دقیق تر ارز توسط دولت چین، سبب شده است تقاضای خارجی برای مسكن آمریكایی به شدت سقوط كند.
طبق داده های اتحادیه ملی مشاوران املاك، ارزش دلاری مسكن آمریكایی خریداری شده توسط خارجی ها، از آوریل ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ با ۳۶ درصد سقوط نسبت به سال پیش از آن روبرو شده است. افت این بخش هم به افت تعداد و هم به افت میانگین قیمت خریدها مربوط می باشد. خارجی ها در این بازه ۱۸۳۱۰۰ ملك خریداری نموده اند كه ارزش آنها ۷۷.۹ میلیارد دلار است، در حالیكه سال قبل تعداد ۲۶۶۸۰۰ ملك به ارزش ۱۲۱ میلیارد دلار خریداری شده بود.
قیمت میانگین هر ملك خریداری شده توسط خارجی ها، امسال ۲۸۰۶۰۰ دلار بود كه بالاتر از میانگین قیمت كل مسكن خریداری شده در آمریكا (۲۵۹۶۰۰ دلار) بود، اما نسبت به میانگین قیمت مسكن خریداری شده خارجی ها در سال گذشته، كه ۲۹۰۴۰۰ دلار بود، كاهش داشت.
لارنس یون، اقتصاددان ارشد اتحادیه مشاوران املاك آمریكا، می گوید: میزان سقوط شدید خرید مسكن توسط خارجی ها به حدی بود كه نشان داده است اعتماد به خرید مسكن در آمریكا در حال كاهش است. مجموعه ای از عوامل، شامل رشد اقتصادی كندتر در كشورهای خارجی، كنترل سرمایه شدیدتر در چین، تقویت دلار و كاهش تعداد مسكن برای فروش، در این سقوط نقش داشته است.
با این حال چینی ها همچنان برای هفتمین سال پی در پی، بزرگترین خریدار خارجی مسكن آمریكایی شدند و ۱۳.۴ میلیارد دلار از مساكن آمریكایی را خریدند، هرچند این میزان خرید نشان دهند یك سقوط ۵۶ درصدی نسبت به سال قبل است كه این بیشترین كاهش خرید در میان تمام كشورهای خارجی خریدار مسكن آمریكایی می باشد.

1398/04/29
18:35:43
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب