با افزایش ذخایر نفتی آمریكا؛

قیمت نفت 97 سنت كم شد

قیمت نفت 97 سنت كم شد

كارت خوب: روز پنج شنبه، با عنایت به رشد میزان ذخایر انبارهای نفت آمریكا و تقاضای اندك پالایشگاه ها، قیمت نفت افت روز گذشته خودرا ادامه دارد و بیشتر از یك درصد سقوط كرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، با عنایت به رشد میزان ذخایر انبارهای نفت آمریكا و تقاضای اندك پالایشگاه ها، قیمت نفت افت روز گذشته خودرا ادامه دارد و بیشتر از یك درصد سقوط كرد.
تا ساعت ۱۴: ۰۵ به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام برنت، بنچ مارك جهانی نفت، ۹۷ سنت یا ۱.۳۷ درصد سقوط كرد و به ۷۰.۰۲ دلار رسید.
قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام آمریكا، دابلیوتی آی، ۸۱ سنت یا ۱.۳۲ درصد سقوط كرد و به ۶۰.۶۱ دلار رسید.
این درحالی است كه قیمت های نفت در معاملات روز گذشته هم حدود ۲ درصد از ارزش خودرا از دست داده بودند.
ادوارد مویا تحلیل گر شركت كارگزاری اوآندا، می گوید: رو به رشد بودن میزان ذخایر انبارهای نفت آمریكا و كند شدن تقاضا برای محصولات پالایشگاهی، اشاره به این دارد كه احتمالاً روند كاهش قیمت ها ادامه خواهد داشت.
طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریكا، در هفته گذشته میزان ذخایر انبارهای نفت این كشور ۴.۷ میلیون بشكه افزایش یافته و به ۴۷۶ میلیون بشكه رسیده است. همین طور میزان تولید نفت آمریكا با ۱۰۰ هزار بشكه افزایش در روز، به ۱۲.۲ میلیون بشكه در روز رسیده است.
از سوی دیگر تشدید تنش های تجاری بین آمریكا و چین، این نگرانی را به وجود آورده است كه رشد اقتصادی جهان و در نتیجه تقاضا برای سوخت پایین بیاید. این تنش ها هم فشار رو به پایینی به قیمت های نفت وارد كرده است.


منبع:

1398/03/03
23:03:48
5.0 / 5
4107
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب