وزیر اقتصاد:

دلار۴۲۰۰تومانی موضوعیت ندارد، تا كی بایدشاهد سقوط ارزش ریال باشیم

دلار۴۲۰۰تومانی موضوعیت ندارد، تا كی بایدشاهد سقوط ارزش ریال باشیم

كارت خوب: وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه دلار ۴۲۰۰ تومانی موضوعیت ندارد، اظهار داشت: اما تا كجا مقرر است شاهد سقوط ارزش ریال باشیم؟به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، فرهاد دژپسند شامگاه دوشنبه در دومین نشست هم اندیشی با مجمع كارآفرینان بزرگ گفت: الان در جنگ اقتصادی به سر می بریم و تعارفی هم در این خصوص نداریم.
وی افزود: هم اكنون تمام نیروها معطوف به بستن ورودی منابع به كشورمان است و با استفاده از ابزار اقتصادی اقداماتی صورت می گیرد تا مردم از دولت فاصله و نسبت به حكومت موضع بگیرند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: در این شرایط دیگر «من و تو» موضوعیت ندارد و هر دوی ما در یك كشتی هستیم. در اینجا یك هدف داریم كه اگر محقق شود همه ما برنده هستیم و در غیر این صورت كشتی غرق خواهد شد. هم فكری كافی نیست و برای تحقق اهداف باید همگام باشیم.
دژپسند اظهار داشت: ما باید به دنبال رشد سرمایه گذاری، رشد تولید، رشد اشتغال، افزایش رفاه جامعه و اعتلای كشور باشیم.
وی با اشاره به اینكه باید به سمت تقویت بنیه حركت نماییم، افزود: باید منافذی را پیدا نماییم تا مسیر را سریع تر طی نماییم. هم اكنون نكته ای كه باید روی آنها تمركز داشته باشیم رونق تولید است چونكه با رونق تولید، اشتغال، رشد اقتصادی، افزایش سهم در بازار جهانی و افزایش رفاه صورت می گیرد. از طرف دیگر باید سرمایه در گردش را برای واحدها تأمین نماییم.
دژپسند گفت: یكی از اشكالات عمده این است كه نسبت تسهیلات سپرده در برخی از بانك ها بسیار پایین است كه البته ما به دنبال حل این مشكل هستیم.
وزیر اقتصاد اشاره كرد: هم اكنون نمی توان با این مسئله جنگید و فعلاً راه فرار این است كه از ظرفیت بورس برای كمك به تأمین مالی واحدها استفاده نمائیم.
وی در ارتباط با افزایش تقاضا اظهار داشت: یكی از مهمترین راه های افزایش تقاضا توسعه بازار از داخل به خارج از كشور است. باید در شهرهای بزرگ كشور خارجی همچون عراق، فروشگاه های زنجیره ای تأسیس نماییم. در این راستا سازمان سرمایه گذاری خارجی بعنوان پشتیبان اعلام آمادگی می كند.
وزیر اقتصاد اشاره كرد: البته من در این رابطه با مسئولان عراقی و آذربایجانی صحبت كرده ام.
دژپسند همین طور با اشاره به بازگشت ارز حاصل از صادرات كشور اظهار داشت: همه می گویند كه ارز حاصل از صادرات را به كشور باز می گردانیم اما سوالی كه مطرح می شود این است كه چرا از ۴۰ میلیارد دلار صادرات فقط ۱۰ میلیارد دلار ارز بازگشت؟ من معتقدم دلار ۴۲۰۰ تومانی موضوعیت ندارد اما تا كجا مقرر است شاهد سقوط ارزش ریال باشیم؟
دژپسند با اشاره به اینكه در مورد صادرات مقرر است فرصت هایی ایجاد نماییم، اظهار داشت: طرحی در چارچوب یك جدول درباب «واردات در مقابل صادرات» در دست بررسی قرار دارد كه مورد تأیید رئیس جمهور باز قرار گرفته و در آستانه نهایی شدن است.منبع:

1398/02/10
13:50:49
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب