از سوی جهانگیری؛

وام ۴۰ میلیونی ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی با سود ۵ درصد ابلاغ گردید

وام ۴۰ میلیونی ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی با سود ۵ درصد ابلاغ گردید

به گزارش كارت خوب معاون اول رئیس جمهور اعطای وام ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی تا سقف ۴۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد را به وزرای راه و اقتصاد و رؤسای بانك مركزی، سازمان برنامه و بنیاد مسكن ابلاغ نمود.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری مصوبه هیئت دولت در خصوص اعطای تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسكونی روستایی با ضمانت سفته زنجیره ای را به وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی و رؤسای سازمان برنامه و بودجه، بانك مركزی و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی ابلاغ نمود.
بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور، بانك مركزی را به تعیین بانك های عامل و سهمیه هر بانك برای پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی به ۲۰۰ هزار واحد مسكونی روستایی مكلف كرد. بر مبنای مصوبه هیئت دولت، سقف هر فقره تسهیلات نوسازی یا بازسازی ۲۰۰ هزار واحد مسكونی روستایی در صورت رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.
جهانگیری همینطور با استناد به این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه را به پرداخت مابه التفاوت سود این تسهیلات با نرخ ۵ درصد با نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر ۱۸ درصد) را از محل قوانین بودجه سنواتی كشور به بانك های عامل، مكلف كرد.
بنیاد مسكن هم در این ابلاغیه مكلف شد تا سهم هر استان از این تسهیلات را با همكاری سازمان برنامه و بودجه را تعیین و مشمولان دریافت این تسهیلات را شناسایی كند. ضمن اینكه وظیفه نظارت بر رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و هم قانون نظام فنی روستایی (نظام مهندسی و كنترل ساختمان) بر عهده بنیاد مسكن خواهد بود.


1398/01/11
15:22:47
5.0 / 5
4698
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب