رئیس بنیاد مستضعفان:

اجرای طرح ملی توانمندسازی در ۱۴ نقطه بسیار محروم كشور

اجرای طرح ملی توانمندسازی در ۱۴ نقطه بسیار محروم كشور

به گزارش كارت خوب رئیس بنیاد مستضعفان از اجرای طرح ملی توانمندسازی در ۱۴ نقطه بسیار محروم كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در این مناطق با ایجاد گروه های روستایی و كارآفرینی، مردم استعدادهای خویش را بروز می دهند.


به گزارش كارت خوب به نقل از بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی كیا در همایش واگذاری هشتاد هزارمین اسناد املاك علوی به محرومان كشور، اظهار نمود: شعار ما در قلعه گنج كار با مردم برای ایجاد اشتغال پایدار می باشد. در این منطقه با ایجاد گروه های روستایی و كارآفرینی مردم استعدادهای خویش را بروز می دهند و تابحال ۶ میلیارد تومان پس انداز كرده كه از آن برای ایجاد اشتغال استفاده شده است ضمن اینكه از سال ۹۳ واگذاری های املاك علوی آغاز شد و تابحال مدارك مربوط به ۷۷ هزار سند به مردم واگذار شده است. این مقام مسئول خاطرنشان كرد: امروز ۳۰۰۰ سند واگذار می شود كه به ۸۰ هزار سند افزایش می یابد.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ هزار سند دیگر باقیمانده كه از مردم می خواهیم برای واگذاری زمین غصب كرده توسط طاغوت تشكیل پرونده بدهند.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاكید برای این كه شیعه و سنی در مناطق مختلف كشور برای ما یكی هستند، خاطرنشان كرد: در سال ۹۳ رهبر معظم انقلاب چند جمله فرمودند كه شامل تبدیل بنیاد مستضعفان به یك بنیاد واقعی مستضعفان، خارج كردن یك منطقه از محرومیت، تجدید ساختار بنیاد، ترویج مدیریت جهادی، توجه به امور فرهنگی و مدیریت بهینه فعالیت های اقتصادی می باشد.

سعیدی كیا با بیان این كه شعار ما در برنامه ششم بنیاد مستضعفان توانمندسازی اجتماعی، بهره وری و ارزش آفرینی است، خاطرنشان كرد: شعار ما در قلعه گنج كار با مردم برای ایجاد اشتغال پایدار می باشد. در این منطقه با ایجاد گروه های روستایی و كارآفرینی مردم استعدادهای خویش را بروز می دهند و تابحال ۶ میلیارد تومان پس انداز كرده كه از آن برای ایجاد اشتغال استفاده شده است.

وی بیان كرد: بعد از قلعه گنج در آذربایجان غربی، خراسان شمالی، ایلام، سیستان و بلوچستان، اردبیل، كردستان، هرمزگان و… در مجموع ۱۰ نقطه برنامه مشابه قلعه گنج شروع شده است، اظهار داشت: سال آینده این برنامه را به ۱۴ نقطه افزایش می دهیم.

وی با یادآوری این كه در ۲.۵ سال اخیر ۳۰۰۷ طرح به تصویب بانك رسیده است، اضافه كرد: برای ۲۶۰۰ طرح مردم وام را دریافت كرده اند و ۱۶۰۰ طرح به بهره برداری رسیده است.

رئیس بنیاد مستضعفان از گزینش ۱۱۴ نفر جوان در بنیاد مستضعفان اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۴۴ نفر در هیئت مدیره های شركت های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان مشغول به كار شده اند.

1397/12/19
22:45:05
5.0 / 5
4255
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب