در بازارهای جهانی رخ داد؛

جهش سهام تكنولوژی آمریكا، سهام آسیایی در بالاترین سطح ۷ هفته اخیر

جهش سهام تكنولوژی آمریكا، سهام آسیایی در بالاترین سطح ۷ هفته اخیر

كارت خوب: در حالی با بیان درآمدهای قدرتمند شركت ها، سهام تكنولوژی آمریكا جهش كرد و بخشی از نگرانی ها در مورد كند شدن اقتصاد جهان را از بین برد، سهام آسیایی به بالاترین سطح هفت هفته اخیر خود رسیدند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز جمعه، در حالی با بیان درآمدهای قدرتمند شركت ها، سهام تكنولوژی آمریكا جهش كرد و بخشی از نگرانی ها در مورد كند شدن اقتصاد جهان را از بین برد، سهام آسیایی به بالاترین سطح هفت هفته اخیر خود رسیدند.
آغاز معاملات اروپایی امروز هم، با رشد سهام همراه بود؛ داده های تاجران نشان داده است كه شاخص فوتسی انگلیس ۰.۲ درصد، داكس آلمان، ۰.۶ درصد و كاك فرانسه، ۰.۴۵ درصد رشد كرده اند.
در بازار ارز هم، سپس اظهارات و لحن ملایم ماریو دراقی، رئیس بانك مركزی اروپا كه نگرانی خود در مورد اقتصاد منطقه یورو را ابراز كرده بود، یورو به پایین ترین مقدار شش هفته اخیر خود در مقابل دلار رسید.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا- اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن، بیشتر از ۱ درصد جهش كرد تا به بالاترین سطح خود از ۴ دسامبر تا كنون برسد؛ البته با تغییر تمركز بازارها به سمت مذاكرات تجاری آمریكا و چین و دور شدن از نگرانی های موجود در مورد كند شدن اقتصاد جهان، این هفته این شاخص توانست ۰.۸ درصد رشد كند.
در چین هم سپس این كه قانون گذاران بسته های جدیدی برای كمك به نقدینگی بانك های این كشور معرفی كردند، شاخص كامپوزیت شانگهای ۰.۹ درصد رشد كرد.
شاخص كوسپی كره جنوبی كه سهام تكنولوژی در آن وزن سنگینی دارند، ۱.۴ درصد جهش كرد.
سهام استرالیا به كمك قیمت بالاتر سنگ آهن و نفت خام، ۰.۷ درصد بالا رفتند و در نهایت، سهام تكنولوژی ژاپن هم با رشد همتایان آمریكایی خود، تقویت شده و شاخص نیكی ژاپن ۱ درصد جهش كرد.
در بازار ارز، یورو سپس این كه شب گذشته ۰.۷ درصد در مقابل دلار افت كرد، امروز ۰.۱ درصد از این كاهش را جبران كرده و در نرخ برابری ۱.۱۳۲۱ دلار معامله شد؛ ضمن اینكه نرخ یورو این هفته ۰.۴ درصد افت كرده است.
دلار در مقابل ین ژاپن ۰.۱۵ درصد رشد كرد و نرخ برابری خودرا به ۱۰۹.۷۸ رساند.

1397/11/07
02:16:01
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب