معاون سازمان خصوصی سازی مطرح كرد؛

جزئیات واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به مپنا

جزئیات واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به مپنا

كارت خوب: معاون نظارت، امور حقوقی و قراردادهای سازمان خصوصی سازی جزئیات واگذاری شركت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال را اعلام نمود.به گزارش كارت خوب به نقل از سازمان خصوصی سازی، سید محمد حسینی گفت: سپس این كه خریدار قبلی شركت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نتوانست به بعضی از تعهدات خود عمل كند، سازمان خصوصی سازی برمبنای قانون و مطابق اختیارات خود كه در قرارداد واگذاری این شركت باز درج شده بود، در امتداد استیفای حقوق دولت و مطالبات این سازمان مبادرت به واگذاری مجدد این مجتمع كرد.
معاون نظارت، امور حقوقی و قراردادهای سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: بدین سبب سازمان خصوصی سازی به وكالت از طرف خریدار قبلی مبادرت به انتشار فراخوان عمومی واگذاری مجتمع آلومینوم المهدی و طرح هرمزال در دو نوبت و در تاریخ های ۹۷/۹/۲۱ و ۹۷/۹/۲۴ در روزنامه های كثیرالانتشار كرد.
وی افزود: بر این اساس ۴ متقاضی برای خرید این مجتمع اعلام آمادگی كردند كه در نهایت سپس بررسی های متعدد، گروه مپنا به سبب اهلیت بالاتری كه نسبت به سایر متقاضیان داشت بعنوان برنده نهایی تشخیص داده شد.
معاون سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: در این خصوص باز نماینده گروه مپنا هم اكنون در این مجتمع مستقر شده و در حال انجام تشریفات مربوط به نقل و انتقال این شركت است.
عضو هیات عامل سازمان خصوصی سای در ارتباط با این كه چرا برای واگذاری مجدد این شركت مزایده برگزار نشده است، اضافه كرد: به سبب این كه سازمان خصوصی سازی شركت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال را به وكالت از خریدار قبلی واگذار كرده است، بدین سبب الزامی برای برگزاری مزایده جهت فروش این شركت وجود نداشت. ضمن این كه هیات واگذاری باز این اختیار را به هیات عامل این سازمان داده است كه به هر ترتیب قانونی برای استیفای حقوق دولت، سهام آن دسته از خریداران را كه از ایفای تعهدات قانونی خود استنكاف می كنند، اقدام نماید.
حسینی اظهار داشت: بر این اساس با عنایت به این كه حساسیت هایی درباب شركت آلومینوم المهدی و طرح هرمزال وجود دارد، این گونه تشخیص داده شد كه علاوه بر تمكن مالی، اهلیت خریدار باز مدنظر قرار بگیرد كه خوشبختانه گروه مپنا مجموعه این موارد را دارا است.
وی ابراز امیدواری كرد كه حضور شركت مپنا در شركت آلومینوم المهدی و طرح هرمزال به توسعه سرمایه گذاری در این مجموعه منجر شود.

1397/11/06
23:49:58
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: سرمایه گذاری , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب