با اعلام اتحادیه ملی مشاوران املاك آمریكا؛

بازار مسكن در آمریكا راكد شد، كمترین معاملات در سه سال قبل

بازار مسكن در آمریكا راكد شد، كمترین معاملات در سه سال قبل

به گزارش كارت خوب آمار فروش مسكن در آمریكا در ماه دسامبر به كمترین سطح ۳ سال قبل رسید و رشد قیمت خانه هم به شدت كند شد كه این نشان داده است بازار مسكن بیشتر از قبل از رونق افتاده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، در ماه دسامبر، میزان فروش مسكن در آمریكا به كمترین سطح سه سال اخیر رسید و رشد قیمت خانه هم به شدت كند شد، كه این نشان داده است بازار مسكن بیشتر از قبل از رونق افتاده است.
اتحادیه ملی مشاوران املاك آمریكا، اعلام نمود در ماه گذشته میزان فروش مسكن با ۶.۴ درصد كاهش به ۴.۹۹ میلیون واحد رسیده است. این پایین ترین میزان آن از نوامبر ۲۰۱۵ تا كنون است.
البته آمار فروش مسكن در ماه نوامبر اصلاح و ۵.۳۳ میلیون واحد اعلام شد، این درحالیست كه قبلا این میزان ۵.۳۲ میلیون واحد اعلام شده بود.
اقتصاددانانی كه در نظرسنجی رویترز شركت كرده بودند، پیش بینی كردند در ماه دسامبر، میزان فروش مسكن یك درصد افت كند و به ۵.۲۵ میلیون واحد برسد.
فروش واحدهای مسكونی غیرنوساز كه حدود ۹۰ درصد فروش مسكن در آمریكا را به خود اختصاص می دهند، نسبت به سال قبل ۱۰.۳ درصد افت داشته است. نرخ میانگین فروش مسكن غیرنوساز در كل سال ۲۰۱۸، برابر با ۵.۳۴ میلیون واحد شد كه ضعیف ترین میزان آن از ۲۰۱۵ تا كنون است.
بازار مسكن آمریكا به دلیل نرخ بالاتر بهره وام های مسكن و همینطور كمبود زمین و نیروی كار، كه سبب شده است تعداد مساكن كمتر با قیمت بالاتری داشته باشیم، عملا مرده است.
اما از نیمه دوم ماه دسامبر به بعد بارقه هایی از امید در این بخش به وجود آمد؛ نرخ سود وام مسكن ۳۰ ساله، به پایین ترین سطح ۴ ماهه خود رسید و تورم قیمت مسكن در حال كندتر شدن است.

1397/11/04
15:03:53
5.0 / 5
4943
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب