با جابه جایی بانك ها؛

انگلستان تا ۷۰۰ میلیارد پوند را بعد از برگزیت از دست می دهد

انگلستان تا ۷۰۰ میلیارد پوند را بعد از برگزیت از دست می دهد

كارت خوب: طبق آن چه یك گروه لابی مالی خبر می دهد، با جابه جایی دارایی ها و فعالیت های ۳۷ بانك و موسسه مالی، از انگلیس به آلمان، بعد از برگزیت، لندن سرمایه ای حدود ۷۰۰ میلیارد پوند را از دست می دهد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیك، طبق آن چه یك گروه لابی مالی خبر می دهد، با جابه جایی دارایی ها و فعالیت های ۳۷ بانك و موسسه مالی، از انگلیس به آلمان، بعد از برگزیت، لندن سرمایه ای حدود ۷۰۰ میلیارد پوند را از دست می دهد.
طبق اعلام گروه لابی فرانكفورت مِین فایننس، بانك ها حداكثر تا ۱۹ مارس به مركز مالی آلمان در فرانكفورت، نقل مكان می كنند. حدود ۳۰ بانك و موسسه مالی تایید نموده اند كه مركز مالی اروپا (فرانكفورت) را ترجیح می دهند و غول های بزرگ بانك داری نظیر جی پی مورگان، مورگان استنلی و گلدمن ساكس، فعالیت های خویش را به شهرهای دیگر اروپا مانند پاریس و دوبلین منتقل خواهند كرد.
بانك های بزرگ فعال در انگلیس، همچون كردیت سوئیس، استاندارد چارترد، لویدز، سیتی گروپ و نومورا هم در نظر دارند بعد از برگزیت به فرانكفورت نقل مكان كنند.
مدیر گروه لابی فرانكفورت مِین فایننس، هوبرتوس واس، می گوید: روی هم رفته ما انتظار داریم سرمایه ها و دارایی هایی كه از لندن به فرانكفورت منتقل می شوند بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ میلیارد یورو باشند كه بیشتر آن در ربع اول ۲۰۱۹ صورت خواهد گرفت.
واس اظهار داشت: بانك ها با این انتخاب روبرو هستند كه یا تنها موارد بسیار ضروری خویش را منتقل كنند، و یا (بسته به نوع برگزیت) آماده انتقال كامل تجارت خود به فرانكفورت باشند.
ماه گذشته، وزیر شهرسازی انگلیس، جان گلن اظهار داشت كه بانك انگلیس تخمین زده است تا ۲۹ مارچ ۲۰۱۹ این كشور حدود ۵۰۰۰ شغل را به دلیل برگزیت از دست بدهد. اما فرانكفورت مِین فایننس اعتقاد دارد این تعداد خیلی بیشتر از این ها خواهد بود. آقای واس پیش بینی می كند كه حدود ۱۰۰۰۰ شغل از انگلستان به فرانكفورت منتقل شوند.
واس در مورد تسهیل قوانین كارگری آلمان و تسهیلاتی كه در مورد تجارت خارجی داده شده است اظهار داشت: این نشانه واضحی از این است كه انتقال بانك ها به آلمان مطلوب بوده است و این توسط این كشور پیش بینی شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

1397/09/10
01:00:48
5.0 / 5
4852
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب