كاهش ۹ درصدی بدهی خارجی ایران در ۶ ماه نخست امسال

كاهش ۹ درصدی بدهی خارجی ایران در ۶ ماه نخست امسال

كارت خوب: حجم بدهی های خارجی ایران در ۶ ماه نخست امسال نسبت به ابتدای سال جاری با حدود ۹ درصد كاهش روبه رو بوده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بر طبق آخرین آمار بانك مركزی میزان بدهی خارجی ایران درانتها شهریورماه برمبنای سررسید اولیه بدهی ها ۱۰ هزار و ۳۱۷ میلیون دلار است كه ۶ هزار و ۸۵۳ میلیون دلار آن بدهی های میان مدت و بلندمدت و ۳ هزار و ۴۶۴ میلیون دلار از این میزان بدهی های كوتاه مدت است.
این تعهدات بالفعل ایران بر اساس یورو باز رقمی بالغ بر ۸ هزار و ۷۸۳ میلیون یورو محاسبه شده كه ۵ هزار و ۸۳۴ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت و ۲ هزار و ۹۴۹ میلیون یورو حجم بدهی های كوتاه مدت است.
حجم بدهی های ایران درانتها مردادماه ۱۰ هزار و ۴۰۵ میلیون دلار بوده كه درانتها شهریورماه با افت مواجه شده و به ۱۰ هزار و ۳۱۷ میلیون دلار رسیده است. این در شرایطی است كه آمار بدهی های خارجی ایران درانتها ماه نخست سال جاری ۱۱ هزار و ۳۰۵ میلیون دلار بوده است كه این آمار حكایت از كاهش حجم بدهی های خارجی ایران در ۶ ماه نخست سال جاری دارد.
بر این اساس نسبت بدهی های خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی حدود ۲.۵ درصد است كه رقم پایینی به حساب می آید. مقایسه شاخص نسبت بدهی خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی با سایر كشورها نشان داده است كه ایران در زمره كشورهایی است كه پایین ترین میزان بدهی خارجی را در جهان دارد.


1397/09/05
21:05:42
5.0 / 5
5098
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب