در گفتگو با مهر مطرح شد؛

پیگیرحسابرسی ویژه صندوق توسعه ملی هستیم، بررسی ورودی درآمدهای نفتی

پیگیرحسابرسی ویژه صندوق توسعه ملی هستیم، بررسی ورودی درآمدهای نفتی

كارت خوب: عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی با اشاره به اینكه بر مبنای مصوبات هیات امناء، پیگیر انجام حسابرسی تعهدی كامل هستیم، اظهار داشت: با این كار، بخش درآمدهای صندوق یعنی درآمدهای نفتی هم حسابرسی می گردد.محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد حسابرسی ویژه از صندوق توسعه ملی برای تعیین میزان دقیق درآمدها، تصریح كرد: در ارتباط با درآمدهای صندوق یك بحثی را در مورد حسابرسی تعهدی داریم؛ هم اكنون در بخش «هزینه» های صندوق این حسابداری انجام می گردد.
عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی اضافه كرد: طبق مصوبه هیات امنا باید «حسابداری تعهدی كامل» را پیاده نماییم كه برای این كار نیاز به هماهنگی بین بانك مركزی، شركت ملی نفت و صندوق توسعه ملی داریم تا بتوانیم سیاهه های نفت را در زمان فروش بگیریم و ثبت درآمدی نماییم.
حسینی اظهار داشت: تابحال شركت ملی نفت برای ارسال این اسناد همكاری چندانی نكرده، اما با عنایت به متن قانون، این مورد در دستور كار قرار گرفته و در همین ارتباط، جلساتی هم برگزار كردیم.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه كرد: البته هنوز به نتیجه خاصی نرسیده ایم و نتوانسته ایم به سازوكار مشخصی برای انجام كار برسیم؛ مثلا اینكه اینها را به صورت تعهدی ثبت كرده و در انتها سال نسبت وصولی را با تعهدی مقایسه نماییم و بگوییم نسبت به پیش بینی مان كسری یا افزایش داشته ایم.
وی افزود: البته این مورد چندان در روند اجرای صندوق موثر نیست اما به صندوق امكان می دهد كه بتواند صورت های مالی اش را منتشر نموده و باعث اعتباربخشی به صورت های مالی اش شودو این كار شفافیت بیشتر را بدنبال دارد.
حسینی خاطرنشان كرد: در حال پیگیری هستیم كه اگر لازم بود بخش نفت در زمان فروش آن، یك نسخه از سیاهه فروش را به صندوق ارسال نماید تا ما بتوانیم رقم تعهدی را ثبت نماییم.

1397/08/03
22:52:03
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب