آمریكا از چین برای مذاكره تجاری دعوت كرد؛

احتمال كاهش تنش های تجاری آمریكا-چین، سهام آسیا رشد كرد

احتمال كاهش تنش های تجاری آمریكا-چین، سهام آسیا رشد كرد

كارت خوب: روز پنج شنبه، با انتشار اخباری از این كه دولت ترامپ، چین را به دور جدیدی از مذاكرات تجاری دعوت كرده است، امیدها برای كاهش جنگ تعرفه ای بین دو اقتصاد بزرگ جهان بالا رفت و سهام آسیایی رشد كرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، با انتشار اخباری از این كه دولت ترامپ، چین را به دور جدیدی از مذاكرات تجاری دعوت كرده است، امیدها برای كاهش جنگ تعرفه ای بین دو اقتصاد بزرگ جهان بالا رفت و سهام آسیایی رشد كرد.
علی رغم سود سهام آسیایی، داده های تاجران نشان داده است كه سهام اروپایی افت خواهند كرد. فوتسی انگلیس ۰.۱ درصد، داكس آلمان ۰.۲۴ درصد و كاك فرانسه ۰.۳ درصد، پایین تر معاملات امروز خویش را آغاز خواهند كرد.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن، تنها یك روز بعد از این كه به پایین ترین سطح ۱۴ ماهه خود رسید، ۰.۶ درصد رشد كرد.
سهام چین امروز با امید به كاهش تنش های تجاری، اوایل بامداد خویش را با جهشی ۱.۲ درصدی آغاز كرد اما در ادامه معاملات خود بیشتر این سود را از دست داد. سر انجام در معاملات عصر چین سهام دوباره رشد كرد و توانست امروز را با ۰.۶ درصد سود به آخر برساند.
نیكی ژاپن ۱.۰ درصد جهش كرد.اس اندپی۵۰۰ در معاملات دیشب وال استریت، افت نكرد و ۰.۰۴ درصد سود كرد.
تای هویی، استراتژیست ارشد بازار در شركت مدیریت سرمایه جی پی مورگان در هنگ كنگ اظهار داشت: در حالیكه این آسودگی كوتاه مدتی برای بازارها تولید می كند، اما باید اظهار داشت كه راه پیش رو بسیار چالش برانگیز خواهد بود. او اشاره نمود كه تغییراتی كه چین امسال انجام داده است ترامپ را راضی نكرده است.
در ادامه یادداشت استراتژیست این بانك آمده است: به نظر نمی رسد چین چیزی بیش از این عرضه كند، بخصوص اگر چشم انداز سیاست «ساخت چین ۲۰۲۵» را در نظر بگیریم.
در بازار ارز، با رشد یورو به نرخ ۱.۱۶۲۴، كه سود این هفته خویش را به ۰.۶ درصد افزایش داد، شاخص دلار اندكی افت كرد. ین با افت نگرانی های تجاری در برابر دلار ۰.۲ درصد تضعیف شد و به نرخ برابری ۱۱۱.۴۷ رسید.

1397/06/24
15:28:35
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب