در ادامه جنگ تجاری؛

فورد فروش خودروهای ساخت چین خویش را در آمریكا متوقف كرد

فورد فروش خودروهای ساخت چین خویش را در آمریكا متوقف كرد

كارت خوب: رییس فعالیت های آمریكای شمالی شركت فورد موتور اظهار داشت كه این شركت به دلیل چشم انداز تعرفه های بالاتر، به صورت غیرمنتظره ای برنامه خود برای فروش خودروی ساخت چین خود در آمریكا را لغو كرده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، رییس فعالیت های آمریكای شمالی شركت فورد موتور اظهار داشت كه این شركت به دلیل چشم انداز تعرفه های بالاتر آمریكا، به صورت غیرمنتظره ای برنامه خود برای فروش خودروهای كوچك ساخت چین در ایالات متحده را لغو می كند.
این تصمیم شركت فورد درحالی صورت می گیرد كه دونالد ترامپ با تهدید به وضع تعرفه های جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین، در حال بدتر كردن جنگ تجاری است.
همین حالا هم دولت ترامپ بر خودروهای ساخت چین ۲۵ درصد تعرفه وضع كرده است. ترامپ در حال بررسی طرحی است كه بر تمام خودروهای وارد شده به آمریكا تعرفه وضع می كند.
رییس آمریكای شمالی فورد، كومار گالهوترا، در كنفرانس تلفنی خود با خبرنگاران اظهار داشت: با در نظر گرفتن چشم انداز تعرفه های سنگین، قیمت خودروی فورد مدل فوكوس اكتیو كه در چین تولید می شود، در آمریكا خیلی بالاتر خواهد بود.
او گفت ما همین حالا در مورد لغو برنامه فروش این مدل در ایالات متحده، تصمیم گیری كردیم، اما برنامه های ما برای ساخت و فروش این مدل در آمریكا و چین، در سر جای خود باقی است.
فورد قبل از این هم برنامه خود برای واردات مدل سدان خودروی فوكوس از چین را لغو كرده بود.
بر خلاف فورد كه تولید این خودرو خویش را لغو نمود، شركت رقیب، جنرال موتورز، به دنبال دریافت معافیت از تعرفه های جدید ۲۵ درصدی بر واردات خودروی بیوك انویژن خود می باشد.

1397/06/12
21:25:45
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب