وزیر اقتصاد:

امكان ترخیص نسیه از گمركات فراهم گردید

امكان ترخیص نسیه از گمركات فراهم گردید

كارت خوب: وزیر اقتصاد اظهار داشت: امكان ترخیص به صورت نسیه و با دریافت ضمانتنامه بانكی در گمركات سراسر كشور فراهم آمده است.


به گزارش كارت خوب به نقل از وزارت اقتصاد، مسعود كرباسیان طی یادداشتی نوشت: طی چند روز گذشته جلسات، تماس ها و گفت وگوهای بسیاری با فعالان بخش خصوصی داشتم؛ صاحبان صنایع كه بخش مهمی از واردات آنها مربوط به مواد اولیه برای خطوط تولید و حتی ماشین آلات است با مشكلات ارزی رو به رو شده اند كه در نهایت مانع از انتقال كالاهایشان به كارخانه ها می گردد.

وی افزود: هدف وزارت اقتصاد همراهی با صاحبان كسب وكار و از همه مهمتر كمك به اشتغال آفرینی است. وزیر اقتصاد خاطرنشان كرد: با عنایت به برخی مشكلات پیش آمده، از گمرك خواستم برای جلوگیری از انباشت كالاهای مربوط به خط تولید صنایع و واحدهای تولیدی، نهایت همكاری را با آنها به عمل آورند تا فعالان اقتصادی نسبت به ترخیص درصدی از كالای مورد نیازشان اقدام نمایند.

كرباسیان افزود: بدین سان با عرضه درخواست از سوی صاحب كالا، امكان ترخیص به صورت نسیه و با دریافت ضمانتنامه بانكی در گمركات سراسر كشور فراهم آمده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینكه، برای تسهیل در فرآیندهای اجرایی هم اختیارات لازم برای گمركات سراسر كشور فراهم شده و رئیس گمرك هم به دقت این مورد را پیگیری می كند، خاطرنشان كرد: قبل از این هم گمرك را مكلف كرده بودم بیشترین میزان همكاری با تولیدكنندگان را در دستور كار قرار دهند.

كرباسیان با اشاره به اینكه، صدای بخش خصوصی به ما می رسد، تصریح كرد: دولت همراه كارآفرینان است و این رسالت را فراموش نمی نماید. وزیر اقتصاد خاطرنشان كرد: همانطور كه قبل از این هم گفتم، اقتصاد ایران وامدار حضور كارآفرینان سالم و خدمتگزار به اقتصاد ملی است كه با سخت كوشی به راهشان ادامه می دهند.

1397/05/25
20:50:16
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب