تحلیل گران می گویند؛

تحریم های ضد ایران، قیمت نفت را تا ۹۰ دلار بالا خواهد برد

تحریم های ضد ایران، قیمت نفت را تا ۹۰ دلار بالا خواهد برد

كارت خوب: طبق گفته تحلیل گر بانك آو امریكا مریل لینچ، احتمال این وجود دارد كه با اختلال در عرضه نفت خام جهان به دلیل تحریم های آمریكا ضد ایران، قیمت های نفت به ۹۰ دلار هم برسد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، طبق گفته تحلیل گر «بانك آو امریكا مریل لینچ»، احتمال این وجود دارد كه با اختلال در عرضه نفت خام جهان به دلیل تحریم های آمریكا بر ضد ایران، قیمت های نفت به ۹۰ دلار هم برسد.
هوتن یازری، رئیس تحقیقات سهام در بازار این بانك به سی ان بی سی اظهار داشت: ما در شرایطی از قیمت نفت به سر می بریم كه بسیار جذاب است و دیدگاه موسسه ما بر این است كه در ربع دوم سال آینده، قیمت نفت خام به ۹۰ دلار خواهد رسید.
وی ادامه داد: ما به سمت فضایی حركت می نماییم كه در آن اختلال در عرضه در سراسر جهان مشهود شده است و البته رییس جمهور ترامپ هم در كوشش برای منزوی كردن ایران و فشار آوردن به متحدان آمریكا برای توقف خرید نفت از این كشور، بسیار فعال گشته است.
از جانب دیگر، طبق نظرسنجی رویترز از ۳۵ اقتصاددان و تحلیل گر هم پیش بینی شد كه در سال ۲۰۱۹ قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۹ به صورت میانگین ۷۲.۵۸ دلار برای هر بشكه باشد. این درحالی است كه طبق نظرسنجی ماه قبل، این قیمت ۹۰ سنت پایین تر و ۷۱.۶۸ دلار بود. بدین سان میانگین قیمت های پیش بینی شده امسال این اقتصاددانان هم بالا رفت و به ۷۱.۱۵ دلار رسید.

خریداران مهم نفت خام ایران، شامل ژاپن، هند و كره جنوبی، اعلام نموده اند كه احیانا با آغاز تحریم های آمریكا، واردات نفت از این كشور را متوقف خواهند كرد.
اما تا آن زمان آنها تا می توانند از ایران نفت می خرند. در ماه می واردات نفت خام ایران توسط خریداران بزرگ آسیا به بالاترین میزان ۸ ماه اخیر خود رسید.

1397/04/10
14:31:35
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تحریم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب