بازار سهام متلاطم شد؛

پس لرزه های دیدار ترامپ و اون در بازارهای جهانی، دلار جهش كرد

پس لرزه های دیدار ترامپ و اون در بازارهای جهانی، دلار جهش كرد

كارت خوب: با شروع دیدار سران آمریكا و كره شمالی در سنگاپور، كه شاید به رویارویی هسته ای در شبه جزیره كره آخر دهد، دلار به بالاترین میزان ۳ هفته ای خود جهش كرد درحالی كه بازارهای سهام آسیا متلاطم شد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه، با شروع دیدار سران آمریكا و كره شمالی در سنگاپور كه می تواند به رویارویی هسته ای در شبه جزیره كره آخر دهد، دلار به بالاترین میزان ۳ هفته ای خود جهش كرد؛ این در شرایطی است كه بازارهای سهام آسیا نیز، متلاطم شدند.
رییس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ و كیم جونگ اون، رهبر كره شمالی، بعد از ۴۱ دقیق گفتگوی تك به تك، برای دوربین ها لبخند زدند؛ این درحالی است كه تنها یك ماه پیش، این دو نفر مشغول رد و بدل كردن توهین به یكدیگر بودند و تنش ها در منطقه بر سر برنامه هسته ای كره شمالی، بالا گرفته بود.
با این همه با عنایت به روابط نامناسب میان این دو كشور، هنوز سرمایه گذاران در مورد نتیجه این مذاكرات ناآرام هستند. طرفین جنگ كره در ۵۳-۱۹۵۰ هنوز مشغول مبارزه با هم هستند، چراكه جنگی كه در آن میلیون ها نفر جان خویش را از دست دادند، فقط با یك توافق آتش بس، خاتمه یافته است.
تجارت تحت شاخص گستره سهام آسیا- اقیانوسه در خارج از ژاپن، یعنی ام اس سی آی، متلاطم بود و مدام بین در مناطق مثبت و منفی جابه جا می شد و در نهایت هم، بدون تغییر بسته شد.
نیكی ژاپن كه تا ۰.۹ درصد بالا رفته بود، بیشتر سود خویش را از دست داده و در نهایت با ۰.۲ درصد رشد پایان یافت.
سهام كره جنوبی ۰.۱ درصد افت كرد؛ درحالی كه سهام چین هم در منطقه قرمز قرار گرفت و سی اس آی۳۰۰ با ۰.۴ درصد افت بسته شد. سهام استرالیا افزایشی جزئی داشت.
در معاملات دیشب هم بازارهای وال استریت بالا و پایین شدند. شاخص داو تغییری نكرد، اس اندپی۵۰۰ توانست ۰.۱ درصد رشد كند و نزدك ۰.۲ درصد بالاتر بسته شد.
بسیاری از سرمایه گذاران با عنایت به شكست مذاكرات قبلی با كره شمالی، شانس كمی برای موفقیت اجلاس حاضر قائل هستند.
اما در بازار ارز، دلار رشد خوبی داشت و شاخص آن ۰.۲ درصد در برابر ارزهای مهم جهان بالا آمد.
در برابر ین، دلار به بالاترین سطح ۳ هفته ای خود، ۱۱۰.۴۹ ین در برابر هر دلار، جهش كرد. آخرین نرخ معامله دلار امروز ۱۱۰.۱۸ ین در برابر هر دلار شد.

1397/03/24
12:43:57
5.0 / 5
4955
تگهای خبر: بازار , سرمایه گذاران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب