با وجود خروج آمریكا از برجام؛

پیش بینی بانك جهانی از رشد ۴ ۱درصدی اقتصاد ایران

پیش بینی بانك جهانی از رشد ۴ ۱درصدی اقتصاد ایران

كارت خوب: بانك جهانی با وجود خروج آمریكا از برجام پیش بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ را افزایش داد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بانك جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به دورنماهای اقتصادی جهان پیش بینی نمود رشد اقتصادی ایران امسال میلادی به ۴.۱ درصد برسد. این نهاد بین المللی در گزارشی كه شش ماه پیش منتشر نموده بود رشد ۴ درصدی را برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۸ پیش بینی كرده بود و الان با وجود خروج آمریكا از برجام پیش بینی خود از رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۸ را ۰.۱ درصد افزایش داده و به ۴.۱ درصد رسانده است.
با این حال بانك جهانی در بخشی از گزارش خود نوشته است: باآنكه عدم اطمینان زیادی نسبت به تاثیر نهایی بازگشت تحریم ها ضد ایران وجود دارد اما ممكن است این تحریم ها صادرات نفت ایران را چند صد هزار بشكه در روز كم كند.
بر اساس این گزارش متوسط رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷ به ۴.۳ درصد رسیده است اما در سه ماهه چهارم این سال كه برابر با پاییز گذشته است اقتصاد ایران به ركود نزدیك شده و رشد فقط ۰.۵ درصدی داشته است. رشد اقتصاد ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۶ درصد، در سه ماهه دوم ۴.۲ درصد، در سه ماهه سوم ۴.۶ درصد و در سه ماهه چهارم ۰.۵ درصد محاسبه شده است.
بانك جهانی همینطور پیش بینی كرده است رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ به ۴.۲ درصد برسد.

1397/03/19
21:42:06
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب