سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد؛

جزئیات آیین نامه‎های اجرایی بودجه۹۷، نحوه مشاركت در طرحهای عمرانی

جزئیات آیین نامه‎های اجرایی بودجه۹۷، نحوه مشاركت در طرحهای عمرانی

كارت خوب: سازمان برنامه و بودجه، آیین نامه های اجرایی قوانین بودجه سال ۹۷ كل كشور و احكام دائمی برنامه های توسعه كشور را اعلام نمود.به گزارش كارت خوب به نقل از سازمان برنامه و بودجه، بر مبنای یكی از آیین نامه های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور در مورد مشاركت بخش خصوصی در اجرای طرح ها و پروژه های جدید، نیمه تمام، تكمیل شده و درحال بهره برداری، سازمان برنامه و بودجه كشور موظف شد با در نظر گرفتن اولویت بخشی، سهم و سقف منابع قابل استفاده و توزیع بین دستگاه های اجرایی را برپایه سقف تعیین شده در قوانین و مقررات، برای پیشبرد طرح های مشاركتی به تفكیك استان ها و پروژه های ملی تعیین كند.
همچنین به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی، دستگاه اجرایی متقاضی استفاده از تسهیلات مكلف است حداكثر یك ماه پس از ابلاغ این آیین نامه، اطلاعات و اسناد اولیه طرح ها و پروژه های مورد نظر را در «سامانه بازار الكترونیكی طرح های عمرانی و سرمایه گذاری زیرساختی» سازمان بارگذاری و منتشر نموده و اطلاعات مربوطه را طی فرآیند اجرایی بروز رسانی نماید.
حق بیمه كاركنان شاغل در دوران ساخت قرارداد مشاركت معادل (۶/۶) درصد و همانند قرادادهای پیمانكاران طرح های عمرانی دولت خواهد بود.
دولت، سازمان برنامه و بودجه را هم موظف كرد هرگونه تهیه، تغییر، تفسیر و رفع ابهام مقررات یا تبیین قوانین را در بازار الكترونیكی طرح های عمرانی و سرمایه گذاری های زیرساختی منتشر نموده و هرگونه حذف و تغییر اطلاعات در این بازار باید قابل مشاهده و پیگیری بعدی باشد.
دولت همینطور به باعث آیین نامه اجرایی دیگری از قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور، مصوب كرد به منظور پشتیبانی از سرمایه گذاری در توسعه و ارتقای كاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور، تولید اپراتورهای ارائه كننده خدمات الكترونیكی در كلیه بخش ها و پشتیبانی از طرح ها و پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات كالا در این بخش، اعتبارات لازم به صورت تسهیلات و یارانه سود اختصاص پیدا كند.
اقساط (اصل و سود) وصولی بانك عامل بابت بازپرداخت تسهیلات مبحث این آیین نامه به حسابی كه توسط واگذارنده اعتبار اعلام می گردد واریز می گردد تا به انضمام مانده اعتبار، مجدداً در اهداف مبحث این آیین نامه مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین واگذارنده اعتبار و بانك عامل موظفند حساب های مربوط به وجوه اداره شده را در قالب سامانه بر خط به صورتی نگهداری و ارائه نمایند كه در هر زمان اطلاعات مربوط به مصرف آن به تفكیك طرح ها، اصل و سود تسهیلات اعطایی و اقساط معوق و میزان وجوه اداره شده و مانده اعتبارات قابل تحصیل باشند.
هیات وزیران در اجرای آیین نامه دیگری از قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور، وزارت نفت را مكلف كرد با استفاده از شركت های تابعه نسبت به تأمین سوخت كمكی گاز مورد نیاز نیروگاه های تبدیل پسماند به انرژی به منظور جبران ارزش حرارتی تا متوسط آن در استان های كشور به میزان ۲۰۰ میلیون مترمكعب و به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال با تعرفه نیروگاه های حرارتی اقدام نماید.
حداكثر گاز كمكی مورد نیاز برای امحای هر تن پسماند در روش های تولید برق مبحث این آیین ‍ نامه شامل زباله سوز، گازی سازی و آتش كافت، در مناطق شمالی كشور ۱۰۰ مترمكعب و در سایر مناطق كشور ۸۰ مترمكعب است.
نیروگاه های تبدیل پسماند به انرژی هم مكلفند استانداردهای روز مورد تأیید سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با آلایندگی تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی را رعایت نمایند.
براساس آیین نامه اجرایی یكی از مواد قانون احكام دائمی برنامه های توسعه كشور مبحث تأمین منابع لازم برای انجام هزینه های مدیریت سوخت مصرف شده و پسماندهای حاصل از فعالیت، برچینش و حوادث اضطراری در تأسیسات هسته ای، دولت به شركت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اجازه داد هرساله تا ۴ درصد از درآمد وصولی حاصل از فروش برق نیروگاه های هسته ای را با موافقت رییس سازمان انرژی اتمی، مستقیماً به حساب تمركز وجوه شركت نزد خزانه داری كل كشور بعنوان حساب اندوخته احتیاطی، منظور نماید و مبالغ یاد شده جزو درآمد شركت محسوب نشده و هزینه های عملیاتی و جاری از محل اندوخته مزبور كسر گردد.

1397/03/14
00:04:44
5.0 / 5
4947
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب