پیشتازی سهام تكنولوژی؛

گزارش ماهانه اشتغال آمریكا انتشار یافت، وال استریت رشد كرد

گزارش ماهانه اشتغال آمریكا انتشار یافت، وال استریت رشد كرد

كارت خوب: روز جمعه، بعد از این كه آخرین گزارش ماهانه اشتغال آمریكا اشاره به تقویت اقتصاد این كشور داشت، سهام وال استریت رشد كرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز جمعه، آخرین گزارش ماهانه اشتغال آمریكا، اشاره به تقویت اقتصاد این كشور داشت، ضمن اینكه همزمان با افت تنش های بین المللی، سهام وال استریت رشد كرد.
سهام تكنولوژی پیشتاز رشد سهام بودند و غول های سنگین وزنی مثل اپل، مایكروسافت و آلفابت (شركت مادر گوگل)، شاخص تكنولوژی اس اندپی۵۰۰ را تا ركوردی جدید بالا بردند.
بازارهای آمریكا، انرژی بالایی از گزارش قدرتمند مشاغل آمریكا دریافت نمودند و از جانب دیگر، با تشكیل یك دولت ائتلافی در ایتالیا، ریسك برگزاری مجدد انتخابات و احتمال خروج این كشور از اتحادیه اروپا از بین رفت و بازارها تقویت شدند.
علاوه بر این دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا، روز گذشته رسما اعلام نمود برنامه ها برای دیدار او با رهبر كره شمالی، كیم جون اون، دوباره برقرار شده است. بدین سان ریسك های ژئوپولیتیكی هم افت كرد.
میانگین صنعتی داوجونز ۲۱۹.۳۷ واحد یا ۰.۹ درصد رشد كرد و به ۲۴۶۳۵.۲۱ واحد رسید.
اس اندپی۵۰۰ توانست ۲۹.۳۵ واحد یا ۱.۰۸ درصد جهش كند و به ۲۷۳۴.۶۲ واحد رسید.
كامپوزیت نزدك ۱۱۲.۲۲ واحد یا ۱.۵۱ درصد جهش كرد و به ۷۵۵۴.۳۳ واحد رسید.
شاخص نوسانات سیبوئه، ویكس، بارومتری بدلیل انتظار وارد آمدن شوك به بازار در كوتاه مدت، در ۱۳.۴۶ واحد بسته شد كه پایین ترین سطح آن در هفته اخیر است.
این هفته اس اندپی ۰.۴۸درصد رشد كرد، شاخص داو ۰.۴۸ درصد افت كرد و نزدك ۱.۶۲ درصد جهش كرد.

1397/03/13
18:57:11
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب