معاون بانك مركزی اعلام كرد:

كسب و كارهای جدید نیازمند قواعد سخت دست و پاگیر نیستند

كسب و كارهای جدید نیازمند قواعد سخت دست و پاگیر نیستند

كارت خوب: معاون تكنولوژی های جدید بانك مركزی مطرح كرد: كسب و كارهای جدید را باید بپذیریم و به جای قانون گذاری صرف و یا تعیین قواعد سخت و دست و پاگیر، چارچوب هایی را برای فعالیت آنها تعیین نماییم.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، ناصر حكیمی در پنل تخصصی تغییر مرزهای سیاسی كشورهای جهان؛ چالش ها و فرصت ها اظهار داشت: امروزه تكنولوژی های جدید تغییرات معناداری در زندگی ما به وجود آورده است؛ برای نمونه هم اكنون و به واسطه شكل گیری شبكه های تلفن همراه به شبكه های اجتماعی دسترسی پیدا كرده ایم و این امر به سیاستگذاران و نهادهای حاكمیتی اجازه داده تا كسب و كارهای كوچك و متوسط را ساماندهی كنند.
وی درمورد نظام های پرداخت در ایران عنوان كرد: در ۱۵ سال قبل توانسته ایم سیستم پرداخت مناسب و مقاومی را در ایران داشته باشیم و این سیستم ها، پرداخت را به صورت آنی و با كارمزد حداقلی انجام می دهند.
معاون تكنولوژی های جدید بانك مركزی با اشاره به اینكه در دنیای جدید، سیاستگذاران دیگر نمی توانند همه چیز را تحت كنترل داشته باشند، تصریح كرد: البته این امر ممكن است منجر به آشفتگی عمده ای شود ولی نتیجه آن این خواهد بود كه تا جای ممكن، اعتماد مردم را باید به خودمان جلب كرده و آنها را رفع نماییم.
حكیمی تصریح كرد: یكی از چالش های امروزه این است كه چگونه باید با دنیای جدید برخورد نماییم زیرا سیاست های گذشته پاسخگوی نیازهای امروز نیستند.
وی یكی از راهكارهای جدید در مواجهه سیاست گذار با تكنولوژی های جدید همچون شیوه های جدید پرداخت را كسب اعتماد مردم دانست و اظهار داشت: سیاست گذار باید تلاش كند نگرانی های مردم را برطرف كند. در كنار این مهم سیاست گذار باید تلاش كند تا از روش های قدیمی فاصله بگیرد و روش های جدید را به كار گیرد. براین اساس سیاست گذاران نباید از تغییرات واهمه داشته باشند و از آنها باید استقبال كنند. به بیان بهتر تكنولوژی های جدید در حوزه بانكداری، تهدیدی برای سیاست گذار تلقی نمی شوند.
معاون تكنولوژی های جدید بانك مركزی خاطرنشان كرد: درمورد نگرانی ها و دغدغه های موجود درباره گسترش فضای مجازی، سیاست گذار باید بداند در دنیای جدید چگونه با این تغییرات مواجه شود و نباید پیش و عقب تر از فناوری حركت نماید. بر این اساس می توان با تشكیل كارگروه های جدید به حل مسایل در حوزه تكنولوژی های جدید كمك كرد.


1397/02/09
23:53:20
5.0 / 5
5033
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب