با نگرانی از میزان عرضه در بازار؛

قیمت نفت ثابت ماند

قیمت نفت ثابت ماند

كارت خوب: به دنبال رشد قیمت های نفت در هفته گذشته كه به بالاترین سطح ۳ ساله خود رسید، سرمایه گذاران به دنبال تثبیت سود خود بودند و با نگرانی از اختلال احتمالی در عرضه نفت، قیمت ها تغییر چندانی نكرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه، به دنبال رشد قیمت های نفت در هفته گذشته كه به بالاترین سطح ۳ ساله خود رسید، سرمایه گذاران به دنبال تثبیت سود خود بودند و با نگرانی از اختلال احتمالی در عرضه نفت، قیمت ها تغییر چندانی نكرد.
قیمت نفت برنت تا ساعت ۲۳: ۲۰ به وقت تهران، با ۹ سنت كاهش به ۷۱.۳۳ دلار برای هر بشكه رسید. قیمت نفت برنت امروز تا ركورد ۷۱.۸۹ دلار برای هر بشكه، بالا رفته بود.
قیمت نفت خام نیمه سنگین آمریكا، دابلیوتی آی، ۸ سنت افت كرد و به ۶۶.۱۴ دلار رسید.
تا به اینجای این ماه، قیمت نفت برنت ۱.۴ درصد بالا رفته است. هفته گذشته با بالا گرفتن تنش ها در خاورمیانه، احتمال تجدید تحریم های آمریكا ضد ایران و سقوط سطح تولید ونزوئلا كه بحران اقتصادی آن سبب شده است تولید این كشور به پایین ترین سطح چندین ساله خود برسد، قیمت شاخص برنت به ركورد ۷۳.۰۹ دلار رسید كه بالاترین میزان آن از اواخر ۲۰۱۴ تا كنون است.
تحلیل گران انتظار دارند وضعیت نامشخص سیاست گذاری آمریكا در قبال ایران، تا ۱۲ می سبب تقویت قیمت ها شود. این تاریخِ ضرب العجلی است كه ترامپ، برای كنگره و متحدین اروپایی خود تعیین كرده است تا توافق هسته ای ایران را اصلاح كنند.
اگر واشنگتن در این نقطه تعلیق تحریم ها بر ضد ایران را تجدید كند، ایران برای صادر كردن نفت خام خود با مشكل مواجه خواهد شد.
این درحالیست كه تقاضای خوب و كاهش تولید هماهنگ به رهبری اوپك، با همراهی كشورهای غیر عضو، شامل روسیه، نفت را به یكی از كالاهایی تبدیل نموده است كه با رشدی ۷ درصدی، بهترین عملكرد را در سال ۲۰۱۸ پس از گندم و ذرت داشته است. گندم و ذرت با رشدی ۱۰ درصدی بهترین عملكرد را داشته اند.
در اواخر روز سه شنبه به وقت آمریكا، موسسه انرژی آمریكا میزان ذخایر انبارهای نفت تجاری این كشور را اعلام خواهد كرد، درحالی كه داده های رسمی دولتی كه شامل میزان تولید هم می باشد، روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی آمریكا اعلام خواهد شد.

1397/01/30
15:45:43
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب