مهر خبر می دهد؛

پیش فروش یكماهه سكه فعلا متوقف گردید، سامانه از دسترس خارج است

پیش فروش یكماهه سكه فعلا متوقف گردید، سامانه از دسترس خارج است

كارت خوب: باآنكه دولت برای كنترل نرخ ها در بازار سكه و طلا، تصمیم به پیش فروش سكه در مقاطع مختلف كرده است، اما اكنون پیش فروش سكه یكماهه متوقف شده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، دولت برای كنترل بازار سكه و طلا، اقدام به پیش فروش سكه در مقاطع مختلف كرده است كه بر این اساس، قرار بر این بود كه سكه در مقاطع مختلف زمانی یكماهه، سه ماهه، شش ماهه، یكساله و دوساله پیش فروش شود. بر این اساس اكنون بررسی های میدانی خبرنگار مهر حكایت از آن دارد كه پیش فروش سكه در شعب بانك ملی در مقطع یكماهه متوقف شده است.
یك مقام مسئول در بانك ملی در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: پیش فروش سكه در مقطع زمانی یك ماهه اكنون به دستور بانك مركزی متوقف شده است، البته روز گذشته هم در سامانه از ساعت ۱۲ ظهر به بعد قطعی انجام شد.
وی اضافه كرد: اكنون فعلا پیش فروش سكه یك ماهه متوقف است و البته سامانه هم همچنان قطع می باشد.
به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بانك مركزی قیمت پیش فروش قطعی انواع سكه در سررسیدهای یك ماهه، سه ماهه، شش ماهه، ۹ ماهه، ۱۲ ماهه، ۱۸ ماهه و دو ساله را اعلام نموده است كه بر این اساس نرخ پیش فروش سكه ی طلا با سررسید یك ماهه، یك میلیون و ۵۹۰ هزار تومان است.
بر اساس اعلام بانك مركزی، پیش فروش با سررسید سه ماهه یك میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، پیش فروش با سررسید شش ماهه یك میلیون و ۴۷۵ هزار تومان و پیش فروش با سررسید ۹ ماهه یك میلیون و ۴۱۰ هزار تومان خواهد بود.همچنین نرخ اعلام شده برای پیش فروش سكه با سررسید ۱۲ ماهه یك میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، پیش فروش با سررسید ۱۸ ماهه یك میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و پیش فروش با سررسید ۲۴ ماهه یك میلیون و ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود.
بر اساس اعلام بانك مركزی، شعب منتخب باید با رعایت مفاد دستورالعمل مذكور، نسبت به پیش فروش مسكوك طلا تا اطلاع ثانوی و با قیمت های مذكور اقدام نمایند. نظارت بر حسن اجرای این امر توسط مسئولان واحدهای بانكی مورد درخواست بانك مركزی بوده است اما اكنون به دستور بانك مركزی، این پیش فروش متوقف شده است.
یك مقام مسئول در بانك مركزی هم در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: بانك مركزی بر مبنای سیاست های خود و به تناسب ذخایر طلا، ممكن است تصمیماتی را در بازار سكه اتخاذ نماید.
به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، در جریان معاملات امروز چهارشنبه بازار آزاد تهران قیمت هر قطعه سكه تمام بهار آزادی طرح جدید با كاهش ۵ هزار تومانی به یك میلیون و ۸۵۶ هزار تومان رسید ضمن اینكه قیمت سكه طرح قدیم یك میلیون و ۷۷۹ هزار تومان رقم خورد.
در عین حال هر نیم سكه ۹۱۱ هزار تومان، ربع سكه ۵۸۰ هزار تومان، سكه یك گرمی ۳۵۷ هزار تومان معامله شد.

1397/01/29
23:11:40
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب