در دسامبر ۲۰۱۷؛

دارایی صندوق های ثروت ملی ركورد زد، ۷ ۴۵ تریلیون دلار موجودی

دارایی صندوق های ثروت ملی ركورد زد، ۷ ۴۵ تریلیون دلار موجودی

كارت خوب: میزان دارایی صندوق های ثروت ملی در ماه دسامبر ۲۰۱۷(اذر-دی۹۶) با ۱۳ درصد افزایش به ۷.۴۵ تریلیون دلار افزایش یافت و یك ركورد جدید به ثبت رساند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، تازه ترین بررسی ها نشان داده است كه دارایی صندوق های ثروت ملی كشورها در ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۱۳ درصد افزایش به ۷.۴۵ تریلیون دلار جهش زده است.
البته عملكرد قابل توجه در بازار سهام به رشد دارایی صندوق های ثروت ملی كمك كرده است؛ افزایش دارایی این صندوق ها در دو سال قبل به دلیل نرخ پایین بهره، قیمت پایین نفت و نوسان موجود در بازارهای سهام با كندی پیش می رفت.
همچنین در سال قبل میلادی بازارهای سهام در جهان در حدود ۲۰ درصد افزایش سودهی داشتند كه دارایی این صندوق ها را تقویت كرد.
دارایی ۱۰ صندوق ثروت ملی بزرگ جهان روی هم رفته رقم ۵.۴۹ تریلیون دلار یا معادل ۷۴ درصد از مجموع دارایی های صندوق ثروت های ملی را در جهان به خود اختصاص می دهد.
طی ۱۲ ماه گذشته میزان دارایی ۷۱ درصد از صندوق های ثروت ملی در مقایسه با یكسال قبل آن افزایش یافته است و درآمدهای ناشی از صنعت نفت در مجموع، ۵۱ درصد از سرمایه این صندوق ها را تشكیل می دهد؛ افزایش قیمت نفت در ۱۲ ماه اخیر به پر شدن ثروت در صندوق های ملی كشورها كمك كرده است.
در حال حاضر «صندوق بازنشستگی دولتی» نروژ با مجموع دارایی ۱.۰۶ تریلیون دلار عنوان بزرگ ترین صندوق ثروت ملی را در بین كشورهای جهان از آن خود كرده است.

1397/01/27
16:19:28
5.0 / 5
5419
تگهای خبر: بازار , ثروت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب