با تشدید نگرانی های ژئوپولتیكی؛

قیمت نفت اوج گرفت

قیمت نفت اوج گرفت

كارت خوب: نگرانی سرمایه گذاران از حمله هوایی به پایگاه هوایی سوریه باعث شد قیمت نفت اوج بگیرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز دوشنبه با نگرانی سرمایه گذاران از حمله هوایی به پایگاه هوایی سوریه كه تشدید مناقشات تجاری بین چین و آمریكا كه بازارهای نفت را تضعیف كرده بود، تحت تاثیر خود قرار داد، قیمت نفت بالا رفت.
به دنبال ادعای آمریكا در خصوص استفاده بشار اسد از گازهای سمی بر ضد شورشیان، سوریه و روسیه، اسرائیل را متهم كردند كه حمله ای بر ضد پایگاه هوایی ای در نزدیكی حمص، انجام داده است.
پنتاگون رسما گزارش تلویزیون دولتی سوریه در خصوص این كه ارتش آمریكا موشك هایی را به سمت پایگاه هوایی دولت سوریه شلیك كرده است، را رد كرد.
پیش خرید نفت خام برنت در ساعت ۱۸: ۴۵ به وقت تهران ۱.۰۶ دلار جهش كرد و به بشكه ای ۶۸.۱۷ دلار رسید. این درحالی است كه روز گذشته قیمت نفت برنت تا حد ۶۷ دلار برای هر بشكه هم افت كرده بود. هفته گذشته قیمت این شاخص به پایین ترین میزان ۳ هفته ای خود نزدیك شد.
قیمت نفت خام دابلیوتی آی آمریكا هم ۹۶ سنت جهش كرد و از ۶۱.۹۳ دلار برای هر بشكه خویش را تا ۶۳.۰۲ دلار بالا آورد.
روز جمعه بعد از این كه ترامپ، در توییتر خود چین را با تعرفه های جدیدی تهدید كرد و وحشت از جنگ تجاری بین بزرگترین اقتصادهای جهان را به اوج خود رساند، قیمت های نفت بیش از ۲ درصد سقوط كردند.
استراتژیست پتروماتریكس، اولیور جیكوب می گوید: این احیانا یك بازگشت تكنیكال قیمت است، درغیر این صورت، توجه سرمایه گذاران باید به سروصداهای ژئوپولیتیكی حول سوریه معطوف شده باشد.
در امریكا طبق اعلام بیكرهیوگز، حفاران آمریكایی در هفته منتهی به ۶ آوریل، ۱۱ حلقه چاه به چاه های فعال افزودند و مجموع آنها را به ۸۰۸ حلقه رساندند.
عراق، تولیدكننده شماره ۲ اوپك، روز دوشنبه اعلام نمود كه قیمت ها را برای نفت تحویلی در ماه می، ثابت نگاه خواهد داشت.

1397/01/21
14:39:19
5.0 / 5
4881
تگهای خبر: سرمایه گذاران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب