امروز در بازارهای سهام جهان؛

سهام آسیایی به بهبود خود ادامه داد، نوسانات كاهش پیدا كرد

سهام آسیایی به بهبود خود ادامه داد، نوسانات كاهش پیدا كرد

كارت خوب: درحالی كه حال وهوای بازار بعد از سقوط اخیر كه با ترس از بالا آمدن تورم و افزایش هزینه های وام گیری، رخ داده بود، به تدریج رو به بهبود است، روز دوشنبه سهام آسیایی هم به سوددهی افتادند.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، درحالی كه حال وهوای بازار بعد از سقوط اخیر كه با ترس از بالا آمدن تورم و افزایش هزینه های وام گیری، رخ داده بود، به تدریج رو به بهبود است، روز دوشنبه سهام آسیایی هم به این روند ملحق شدند و بازارها سود كردند.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپنِ ام اس سی آی، ۰.۵ درصد رشد كرد. این شاخص بیش از ۴۰ درصد از ضررهای سقوط اخیر خود كه از اواخر ماه گذشته تا هفته پیش ادامه داشت، را جبران كرده است.
نیكی ژاپن ۱.۳ درصد جهش كرد.
انتظار می رود به دلیل تعطیلات بازار آمریكا و سرزمین اصلی چین، تجارت از مواقع معمولی كندتر پیش برود.
شاخص جهانی سهام ام اس سی آی، هفته گذشته ۴.۳ درصد رشد كرد كه این بهترین عملكرد هفتگی آن از دسامبر ۲۰۱۱ تا كنون بود.
بازگشت بازارها پس سقوطی ۲ هفته ای اتفاق می افتد كه در یك لحظه بیش از ۱۰ درصد از ارزش بازارهای جهان را محو كرد. این سقوط با نگرانی از بالا رفتن تورم آمریكا و تقویت هزینه های تامین مالی دلاری (بالا رفتن نرخ بهره)، شروع شد.
سقوط بازارهای سهام درحالی صورت گرفت كه چشم انداز درآمدهای شركتی با رشد قدرتمند اقتصاد جهانی، بهبود یافته بود.
نرخ سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریكا، هفته گذشته به بالاترین میزان ۴ ساله ۲.۹۹۴ رسید. این درحالیست كه در انتهای سال قبل این نرخ برابر با ۲.۴۱۱ بود.
همچنین هفته گذشته در حالیكه سرمایه گذاران روی این حساب باز كردند كه فدرال رزرو در دیدار سیاست گذاری ماه مارچ خود نرخ بهره را افزایش خواهد داد، نرخ سود اوراق ۲ ساله خزانه داری آمریكا هم به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۰۸ تا كنون رسید.
در بازار ارز دلار از پایین ترین نرخ ۱۵ هفته ای خود، ۱۰۵.۵۴۵ ین، كه در ۱۶ فوریه ثبت كرده بود بازگشت و خویش را در نرخ ۱۰۶.۲۴ ین تثبیت كرد.
یورو از بالاترین نرخ ۳ ساله خود، ۱.۲۵۵۶ دلار، كه در روز جمعه ثبت كرده بود، پایین آمد و در نرخ ۱.۲۴۲۶ دلار معامله شد.

1396/12/02
13:32:06
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب