در شروع معاملات بازارهای جهانی؛

سهام رشد كرد، نگرانی از تورم همچنان باقی است

سهام رشد كرد، نگرانی از تورم همچنان باقی است

كارت خوب: روز دوشنبه درحالی كه ای مینی شاخص اس اندپی به جهش خود ادامه داد، سهام آسیایی ظاهرا با آرامش به نظر رسیدند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه درحالی كه ای مینی شاخص اس اندپی به جهش خود ادامه داد، سهام آسیایی ظاهرا با آرامش به نظر رسیدند. هرچند بعد از سقوط شدید بازارها در هفته گذشته سرمایه گذاران جهانی همچنان در مورد ریسك های افزایش تورم آمریكا مضطرب هستند.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپن ام اس سی آی، كه در هفته پیش ۷.۳ درصد سقوط كرده بود، امروز ۱ درصد جهش كرد.
شاخص های سهام كره جنوبی و چین، هردو ۱.۲ درصد به ارزش خود افزودند درحالیكه نیكی ژاپن به دلیل تعطیلات رسمی این كشور، بسته بود.
شاخص ای مینی اس اندپی۵۰۰ امروز ۰.۶ درصد دیگر هم رشد كرد و به جهش دیرهنگام روز جمعه خود افزود.
پیش بینی شده است بازارهای اروپایی هم با سودهای قدرتمندی بازگشایی شوند و همین حالا سهام فوتسی لندن ۱.۴ درصد جهش كرده اند.
شاخص نوسانات بنچ مارك اس اندپی، ویكس، همچنان در سطحی نسبتا بالا (۲۹ درصد) باقی ماند.
نرخ سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریكا به بالاترین میزان ۴ ساله ۲.۸۸۵ درصد رسید و از متوسط سود سهام اس اندپی ۵۰۰ كه ۲.۳۴ درصد است تفاصله بیشتری گرفت.
هفته گذشته بالا رفتن سود اوراق سبب تقویت دلار شد اما روز دوشنبه با بازگشت مجدد گمانه زنی ها وضعیت تغییر نمود.
یورو ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱.۲۲۸۸ دلار رسید. یورو در هفته گذشته ۱.۸ درصد از ارزش خود در برابر دلار را از دست داده بود.
شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای مهم جهان ۰.۴ درصد افت كرد و به رقم ۹۰.۱۱۸ رسید.
اما با انتشار گزارشاتی در خصوص این كه هاروهیكو كورودا مقرر است مجددا بعنوان رییس بانك مركزی ژاپن منصوب شود و سیاست گذاری فوق تسهیل كننده مالی او ادامه خواهد یافت، به دلار كمك شد تا در برابر ین در نرخ ۱۰۸.۷۱ ثابت باقی بماند.
فلزات گران بها هم افت های اخیر را كنار گذاشتند و طلا با ۰.۶ درصد افزایش قیمت به نرخ ۱۳۲۳.۸۸ دلار برای هر اونس رسید و از پایین ترین میزان ۵ هفته ای ۱.۳۰۶.۸۱ دلار برای هر اونس، فاصله گرفت.

1396/11/25
13:09:39
5.0 / 5
5251
تگهای خبر: بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب