وزیر اقتصاد:

كاهش ۸ درصدی نرخ بیكاری در دستور كار دولت می باشد

كاهش ۸ درصدی نرخ بیكاری در دستور كار دولت می باشد

كارت خوب: سمنان - وزیر اقتصاد بابیان اینكه امیدواریم نرخ بیكاری از ۱۲ درصد كنونی به هشت درصد كاهش یابد، اظهار داشت: كاهش نرخ بیكاری در برنامه وزارت اقتصاد و دارایی است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، مسعود كرباسیان در نشست اقتصاد مقاومتی سمنان كه بعدازظهر سه شنبه به میزبانی استانداری برگزار شد، ضمن بیان اینكه كاهش نرخ بیكاری در دستور كار است و امیدواریم این رقم از ۱۲ درصد به هشت درصد برسد، تاكید كرد: در این زمینه كارهای بسیار خوبی توسط دولت و مجلس صورت گرفته كه امیدواریم بزودی شاهد تحقق این امر باشیم.
وی اضافه كرد: یكی از تلاش های صورت گرفته برای كاهش نرخ بیكاری این است كه مجلس یك و نیم میلیارد دلار اعتبارات با سود شش درصد را به روستاها اختصاص دهد كه تزریق این رقم، معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان اساساً سبب تحول در حوزه اشتغال روستایی در بخش های مختلف می گردد.
عضو كابینه دوازدهم بابیان اینكه دولت برای كارآفرینی و اشتغال ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است، تاكید كرد: مجموع این اقدامات ما را به كاهش نرخ بیكاری و رسیدن به عدد هشت درصد، امیدوار می كند.
كرباسیان با اشاره به اینكه باید از ظرفیت های موجود كشور به خوبی بهره گرفت، تاكید كرد: ظرفیت های فراوانی برای اشتغال زایی در كشور وجود دارد كه طبق گفته رئیس جمهور، تولید ۲۰۰هزار شغل فقط در حوزه فضای مجازی طی دو گذشته نمونه این امر است.
وی اضافه كرد: برای اشتغال زایی همینطور پتانسیل های خیلی خوب و قابل توجهی در استان سمنان وجود دارد كه ازجمله آن ها می توان به انرژی ها نو، صنعت و معادن در كنار گردشگری اشاره نمود.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه توقع است كه مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی با سرعت بیشتری انجام و برگزاری آن منوط به حضور وزیران و اعضای كابینه نباشد، تاكید كرد: همه قوا باید كمك كنند تا سیاست های اقتصاد مقاومتی تحقق عینی پیدا كند چراكه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی جز در سایه همراهی و همدلی همه مسئولان میسر نیست.
كرباسیان بابیان اینكه اقتصاد مقاومتی، تسهیل در شرایط سرمایه گذاری را هم شامل می شود، تاكید كرد: در بحث جذب سرمایه گذار باید بتوانیم منطقه ای را الگو قرار داده و در این راستا تبادل داده ها با استفاده از دولت الكترونیك به انجام رسد تا مزیت های سرمایه گذاری در هر بخش تعیین شود و در این صورت است كه می توانیم شاهد جذب سرمایه گذار باشیم.
وی اضافه كرد: استان سمنان دارای ظرفیت خوب معادن است اما در این بخش و به منظور حل مشكلات باید گزارش جامعی عرضه شود تا بتوانیم به صورت موردی مشكلات معدن نه در استان سمنان، بلكه در سطح كشور را شناسایی و رفع نماییم.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: بخش معدن در اتاق بازرگانی تابحال بسیار توانمند و فعال عمل كرده اما باید آن را بیش از گذشته تقویت كرد چراكه ظرفیت های كلانی در این حوزه وجود دارد.

1396/11/19
13:35:29
5.0 / 5
5151
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب