فرمانده قرارگاه اربعین فراجا در بازدید از مرز مهران:

تمهیدات پلیس در اربعین ایجاد تسهیلگری و کاهش زمان ایستایی در مرزهاست

تمهیدات پلیس در اربعین ایجاد تسهیلگری و کاهش زمان ایستایی در مرزهاست

به گزارش کارت خوب، ایلام فرمانده قرارگاه اربعین فراجا از  تمهیدات پلیس با محوریت ایجاد تسهیلگری  و کاهش زمان ایستایی در مرزهای شش گانه اطلاع داد و اظهار داشت: پنجره واحد گذرنامه ای در مرزهای شش گانه با کشور عراق به راه افتاده است.


سردار «محمد شرفی» 19 تیر در حاشیه بازدید از پایانه و زیرساخت های مرز مهران به رسانه ها اظهار نمود: فراجا برای انجام مأموریت راهپیمایی اربعین حسینی سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، وظایف و مسئولیت های عمده و خطیری برعهده دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از این مأموریت ها، بحث تأمین امنیت راهپیمایی اربعین حسینی است، خاطرنشان کرد: برای تأمین امنیت مراسم اربعین حسینی و زائرین از مبداء تا مقصد و پایانه های مرزی ۶ گانه با کشور عراق، برنامه ریزی لازم بر اساس سنوات گذشته انجام شده است.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا خاطرنشان کرد: سازماندهی نیروی انسانی، برآورد و تأمین نیازمندی ها، پشتیبانی، آمادی و انجام پیشبینی های لازم در دستور کار قرار دارد و فرماندهی انتظامی آمادگی ۱۰۰ درصدی برای تأمین و نظم راهپیمایی اربعین حسینی را دارد.
سردار شرفی ضمن اشاره به این که مدیریت ترافیک ایام اربعین حسینی هم یک مبحث خاص و حساس است، اضافه کرد: با عنایت به فراهم شدن زیرساخت های لازم در ارتباط با راه و جاده با تلاشهای دولت سیزدهم، وضعیت جاده ای در مسیرهای منتهی به مرزهای کشور همچون مرز مهران، سال جاری نسبت به سالهای گذشته بسیار بهتر است که همین مساله، نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در مدیریت ترافیک در روزهای اربعین حسینی دارد.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز ماه محرم، همکاران ما در انتظامی کشور و مرزهای شش گانه، در محورهای مواصلاتی و داخل شهر های در رابطه با مبحث اربعین حسینی آمادگی لازم را از لحاظ تأمین منابع انسانی و تجهیزات دارند و قطعا، سال جاری نسبت به سال قبل با مشکلات کمتری مواجه خواهیم بود.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا ضمن اشاره به عرضه خدمات گذرنامه به زائرین اربعین حسینی خاطرنشان کرد: سه نوع سند مسافرتی برای اربعین سال جاری پیشبینی شده که سند اول گذرنامه عادی و ملی است که همانند سالهای گذشته باید در روزهای اربعین حسینی از ۶ ماه مهلت قانونی برخوردار باشد.
سردار شرفی خاطرنشان کرد: افرادی که قصد مسافرت با گذرنامه عادی را دارند و مهلت گذرنامه آنها به اتمام رسیده است باید برای تعویض گذرنامه خود به سامانه های پلیس من و یا مراکز گذرنامه در سرتاسر کشور و مرکز استان ها رجوع و گذرنامه جدید دریافت نمایند.
وی ضمن اشاره به امکان استفاده زائرین از گذرنامه زیارتی، خاطرنشان کرد: ثبت نام گذرنامه زیارتی به صورت اینترنتی هم امکان پذیر خواهد بود که متقاضیان سفر اربعین می توانند برای صدور گذرنامه زیارتی خود به سامانه پلیس من و یا مراکز گذرنامه اقدام لازم را انجام دهند که این نوع گذرنامه با کمترین هزینه در اختیار زائرین و علاقه مندان شرکت در راهپیمایی اربعین قرار خواهد گرفت.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا اظهار نمود: سند مسافرتی هم برای اتباع خارجی که مقیم ایران هستند با عنوان گذرنامه «خادم» پیشبینی شده و این افراد می توانند برای سفر اربعین از این نوع سند مسافرتی استفاده نمایند.
سردار شرفی با اشاره به اینکه سال قبل «پنجره واحد» بین واحد گذرنامه های در کشور ایران و عراق در مرز مهران بعنوان یک کار بسیار پرارزش به وجود آمد، اضافه کرد: این توانایی سال قبل در تسهیل تردد زائرین اربعین حسینی بسیار اثرگذار بود و سال جاری هم این پنجره واحد در سایر مرزهای کشور با عراق همچون خسروی، شلچه و چذابه اضافه شده و امید است که شاهد کمترین توقف و ایستایی در ورود و خروج زائرین اربعین حسینی در مرزهای کشور باشیم.
وی اظهار نمود: با عنایت به گرمای هوا در روزهای اربعین حسینی سال جاری، تلاش مجموعه انتظامی ایجاد تسهیلگری برای ورود و خروج زائرین در کوتاهترین زمان و آسان ترین راه است.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا تصریح کرد: مجموعه انتظامی همکاری و تعامل بسیار خوبی با مسؤلان انتظامی کشور عراق دارد و در این خصوص هم جلسات تعاملی و دیپلماسی بین مرزبانان ما و کشور عراق برگزار شده و ادامه دارد و دولت های دو کشور هم در سطح میدانی همکاری و تعامل لازم را دارند که این همکاری ها زمینه ساز هم افزایی برای عرضه خدمات بهتر به زائرین شده است.
منبع:

1403/04/19
14:29:08
5.0 / 5
56
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب