ببینید

ببینید

به گزارش کارت خوب، چند روز پیش بود که جامعه موسیقی به دنبال درگذشت «مینو افتاده» رخت عزا بر تن کرد، به همین واسطه اما کنسرت شب گذشته ارکستر ملی به رهبری همایون رحیمیان و با آواز عبدالحسین مختاباد که فضایی نوستالژیک و بعضاً غمناک داشت، به هنرمند فقید تازه درگذشته موسیقی تقدیم شد.


آوایی ملایم با هم در آمیختگی سازهای زهی و چند ساز ایرانی مانند قانون و تنبک فضای تالار وحدت را پر کرده است.
موسیقی که به گوش می رسد حال و هوایی آشنا دارد، درحقیقت حال و هوای آثار موسیقی ایرانی دهه ۷۰.
کلیت اجرا روندی آرام و به دور از هیاهو را طی می کند و چندان خبری از تحریرهای در اوج خواننده و البته اوج گرفتن های ارکستر نیست؛ نوای ملایم سازها و خواننده با هم آمیخته شده و موسیقی بدون تشویشی اجرا می شود، درست همانطور که از مختاباد و آثارش برمی آید چه بسا که جنس صدای او نیز چنین آثاری را می طلبد.
آثار اجرائی کنسرت از آثار معروف مختاباد هستند، خواننده ای که در دهه ۷۰ آثار درخشانی را با همکاری هنرمندان سرشناس موسیقی ایرانی همچون جلیل شهناز، حسن ناهید، فریدون شهبازیان، جلال ذوالفنون و... به سمع مخاطبان آن زمان رسانده است.
در این کنسرت اگر، دوره ای از مخاطبان آثار مختاباد بوده باشید، فضایی نوستالژیک برای شما تداعی خواهد شد.
البته که قطعه «شباهنگان» خود به تنهایی برای ایجاد حال و هوایی آشنا در شنونده کافی است؛ درست در همان جا که صدای خواننده سالن را فراگرفته که می خوانده «شبانگاهان تا حریمِ فلک، چون زبانه کشد سوزِ آوازم...»، و به راستی سوز آواز او فضا را پر کرده و خاطره ها را زنده ساخته است.
در ادامه می توانید قسمتی از اجرای قطعه «شباهنگان» را بشنوید:منبع:

1403/03/20
10:12:03
5.0 / 5
108
تگهای خبر: هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب