یک گزارش از دو دیدار خاص در هفته دفاع مقدس

یک گزارش از دو دیدار خاص در هفته دفاع مقدس

کارت خوب: به گزارش کارت خوب، اسقف اعظم ارامنه تهران اظهار داشت: رزمندگان و شهدایی که در راه دفاع از کشور تلاش کردند و جان شان را فدا کردند جزو شریف ترین افراد ملت ایران محسوب می شوند چون اجازه ندادند ذره ای از خاک کشور از دست برود.


به گزارش کارت خوب به نقل از روابط عمومی «مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت»، سیبوه سرکیسیان- اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال- که در دیدار اعضای هیات مدیره این مجمع با وی سخن بمناسبت هفته دفاع مقدس سخن می گفت، اظهار نمود: به همین خاطر است که معنی و مفهوم مبارزه و شهادت برای حفظ و تعالی وطن را به خوبی درک می نماییم.
وی افزود: دوستی ارامنه و ایرانی ها سابقه تاریخی زیادی دارد و همواره در نهایت آرامش در کنار هم زندگی کرده اند و هیچ گاه با هم دشمن نبودند و هر کسی بخواهد به ایران صدمه بزند خودش صدمه خواهد دید.
سرکیسیان خاطرنشان کرد: ارامنه ضمن دفاع از کشور در کنار دیگر هموطنان، همیشه توجه خاصی به شهدای انقلاب و دفاع مقدس داشتند و دارند و تحقیقات زیادی هم در جهت شناساندن شهدا انجام شده است. همینطور ارامنه به شهیدان احترام خاصی قائلند.
دکتر حسین زکریائی عزیزی دبیرکل مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت هم در این نشست اظهار داشت: تاریخ پر از ناگفته ها در رابطه با ایثار و از جان گذشتگی از کشور است و همانطوری که اشاره کردید، هموطنان ارمنی، هم در پیروزی انقلاب اسلامی و هم در دفاع مقدس نقش پررنگی داشتند و میتوان تاریخ شفاهی این نقش را برای انتقال به نسل های آینده استخراج کرد.


وی افزود: فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی همواره با مردم ایران بوده و هست و همین خصیصه عامل مهمی در نزدیک شدن قلب ها به یکدیگر است. از طرفی، هر رخداد مثبت تاریخی باید فرهنگ سازی شود و مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت در برنامه های خود، تبیین نقش اقلیت های دینی در دفاع از کشور و همینطور از جان گذشتگی های آنها را مورد توجه قرار می دهد.
دکتر زکریائی عزیزی، همینطور آمادگی این مجمع را برای همکاری در زمینه های مختلف همچون در بحث های آموزشی در رابطه با رسانه و ادبیات مقاومت و همینطور تدوین تاریخ شفاهی شهدا و ایثارگران هموطنان ارمنی که در دفاع از کشور جان فشانی کردند اعلام نمود و اظهار داشت: هدف ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همینطور «ایثار اجتماعی» است.
همچنین در دیدار اعضای هیأت مدیره مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت با خانواده شهید خانواده شهید «ویگن کاراپتیان»، دکتر حسین زکریائی عزیزی دبیرکل این مجمع با تکیه بر تولید آثار فاخر در رابطه با حماسه های دفاع مقدس اظهار داشت: خلق چنین آثاری بخصوص آثاری که در بعد بین المللی هم مخاطب داشته باشد، تاریخ دفاع مقدس را ماندگار می کند ازاین رو همه خبرنگاران رسانه ها و نویسندگان در حوزه دفاع مقدس و مقاومت باید به اصل مهم تولید محتوای مبتنی واقعیات توجه نمایند. هر چند اقدامات انجام شده در این خصوص قابل تقدیر است و نمونه آن ترجمه چند کتاب حوزه دفاع مقدس به زبان های خارجی است که این نوع کارها باید ادامه یابد.
او همینطور اظهار نمود: شخصیت ها بخش مهمی از تاریخ حماسه های دوران دفاع مقدس، از پایه های اصلی هویت ساز و کمال انسانیت هستند و نسل نوجوان و جوان امروز علاقه زیادی دارد تا این شخصیت های بزرگ را بشناسد و این دو نسل ارزش خاصی برای شهیدان بعنوان شخصیت های ماندگار و قهرمان قائل هستند.


دکتر زکریائی عزیزی افزود: خاطرات دفاع مقدس به نسل آینده متعلق می باشد و ما از این خاطرات باید همواره بعنوان سند افتخار یاد نماییم. البته نگارش کتاب معرفی شهیدان و زندگینامه های آنها که بعنوان مرجع به حساب می آید می تواند این سند افتخار را پررنگ تر کند.
در پایان این دیدار، دبیرکل مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت با اهدای لوح قدردانی از خانواده شهید ویگن کاراپتیان قدردانی نمود.


قابل ذکر است در این نشست، خانواده شهید رازمیک داودیان هم حضور داشتند و خاطراتی از دو شهید یاد شده بیان شد.1402/07/04
13:30:58
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آموزش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان كارت خوب
کارت خوب

کارت ویزیت خوب