میزان مصرف فولاد در کشور بیشتر شد

میزان مصرف فولاد در کشور بیشتر شد

کارت خوب: طبق آمار، در مجموع ۹ ماهه امسال، همگام با افزایش تولید فولاد، بخش قابل توجه این تولید صرف مصارف داخلی شده و بخش کمی از آن به صادرات اختصاص یافته است. بر این اساس میزان مصرف ظاهری فولاد طی این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۱۰ تا ۱۹ درصدی را تجربه کرده است.


بر مبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفته، از آغاز سالجاری تا پایان آذر ماه بالغ بر ۸۳ میلیون تن از انواع اقلام فولادی در کشور ساخته شده است که از این میزان حدود ۱۰ میلیون تن صادر و باقی (بالغ بر ۷۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن) صرف مصارف داخلی شده است.
بر این اساس مصرف ظاهری فولاد کشور در این زمان نسبت به ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رشد ۱۰ تا ۱۹ درصدی داشته است.
طی ۹ ماهه سالجاری ۹ میلیون و ۷۳۶ هزار تن مقاطع طویل فولادی ساخته شده که هفت میلیون و ۷۱۱ هزار تن در داخل مصرف شده که نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال قبل معادل شش میلیون و ۴۷۱ هزار تن، ۱۹ درصد بیشتر شده است.
بعد از آن در مجموع شش میلیون و ۸۵۰ هزار تن مقاطع تخت فولادی در کشور تولید، حدود دو میلیون تن آن صادر و قریب به شش میلیون و ۸۶۰ هزار تن صرف مصرف داخلی شده است. مصرف این مقاطع نسبت به سال قبل که شش میلیون و ۲۵۶ هزار تن بوده است، ۱۰ درصد بیشتر شده است.
در مدت مذکور سالجاری، تولید محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۵۸۶ هزار تن ثبت شده که ۱۴ میلیون و ۷۹۵ هزار تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و بدین ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ که ۱۲ میلیون و ۸۲۵ هزار تن بوده، ۱۵ درصد افزایش مصرف را رقم زده است.
از ۲۳ میلیون و ۷۸۶ هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) ساخته شده در ۹ ابتدایی ۱۴۰۱ با رشد ۱۷ درصدی نسبت به مصرف آن در مدت مشابه سال قبل (۱۵ میلیون و ۹۰۸ هزار تن) به ۱۸ میلیون و ۵۶۷ هزار تن برای مصرف داخلی رسیده است.
همینطور مصرف آهن اسفنجی ۱۳ درصد رشد کرده و از ۲۲ میلیون و ۹۳۲ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۷۴۰ هزار تن رسیده است. در ۹ ماهه ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۶.۳ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور ساخته شده است.1401/11/20
12:36:22
5.0 / 5
245
تگهای خبر: تولید , صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب