كارآفرین فعال حوزه صنعت:

ضرورت پشتیبانی از فعالان دانش بنیان در مازندران

ضرورت پشتیبانی از فعالان دانش بنیان در مازندران

به گزارش کارت خوب، مازندران کارآفرین فعال حوزه صنعت در مازندران به لزوم پشتیبانی از تولید کنندگان و فعالان حوزه دانش بنیان توسط وزارتخانه های مرتبط اشاره نمود و اظهار داشت: با منع ورود کالاهایی که دانشمندان ایرانی و سرمایه گذاران می توانند با قیمتی بمراتب پایین تر از نمونه های مشابه خارجی به بازار عرضه کنند، می توان با تحریم ها مبارزه کرد و به مفهوم واقعی خودکفا و بی نیاز از بازار خارجی بشویم که این انتظار را از مسؤولان ذیربط داریم.وجود تحریم های بیشمار و ظالمانه مقابل جمهوری اسلامی ایران و چالش های پیش روی اقتصاد، صنعت، تولید و اشتغال کشور؛ دانشمندان و پژوهشگران کارآفرینی که تولیدات آنها بر پایه دانش بنیان و ایجاد اشتغال برای جوانان است می توانند چرخ صنعت و اقتصاد را به حرکت در آوردند، اما با مسیرهای سخت و حتی صعب العبور برای صدور مجوز و تسهیلات مواجه می شوند. به جهت اینکه ایران اسلامی بی نیاز و وابستگی به بازار خارجی نداشته باشد لازم است مسؤولان در صدور مجوزها و پشتیبانی از کارآفرینان مشکلات پیش روی آنان را بردارند و راه گشا باشند.

حمیدرضا مردانی در این خصوص در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در سالهای اخیر از مهم ترین شاخصه هایی که مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال همیشه تاکید و به آن توجه داشتند و از اولویت های جمهوری اسلامی برشمردند؛ موضوع اقتصاد، کارآفرینی، اشتغال جوانان و دانش بنیان بود.

وی اظهار داشت: با تحریم هایی که جمهوری اسلامی ایران توسط کشورهای مستکبر و ظالم روبرو شد، باید به نیروهای داخلی خودمان اعتماد و تکیه کنیم؛ اما متأسفانه حمایت های لازم از سرمایه گذاران و افراد علمی توانمند در صنعت که بتوانند در مشکلات و چالش های موجود در کشور گشایش های صنعتی، اقتصادی و حتی سیاسی را ایجاد کنند صورت نمی گیرد.

مردانی با اشاره به این که در زمینه صنعت دغدغه های ما زیادی است، اظهار داشت: مشاهده می شود مواد اولیه ای که در زمینه دام و طیور و از نیازهای اساسی کشور هستند، از آلمان وارد بازار کشور می شوند، از اینرو با تحقیقاتی که انجام دادیم و در سنتز(تولید) اِشِل آزمایشگاهی و آنالیزهای در رابطه با ساخت این مواد موفق عمل کردیم که در ادامه کارهای خودمان در سنتز اشل نیمه صنعتی به انجام رساندیم.

این فعال علمی در حوزه دانش بنیان اشاره کرد: با کوشش های شبانه روزی بدنبال کسب مجوز شرکت دانش بنیان هستیم اما تا کنون صدور آن به دلیلهای مختلف انجام نپذیرفت. با اینحال از کار و تلاش دست نکشیده و در ۹ ماه اخیر هزینه های زیادی برای تولید مواد اولیه دام و طیور که از نظر کیفی با محصولات شرکت basf آلمان برابری می کند را ارزیابی کردیم تا بتوانیم مواد ساخت کشور خودمان را در بازار این صنعت به دست مصرف کنندگان برسانیم.

وی به لزوم پشتیبانی از تولید کنندگان و فعالان حوزه دانش بنیان توسط وزارتخانه های مرتبط اشاره نمود و اظهار داشت: با منع ورود کالاهایی که دانشمندان ایرانی و سرمایه گذاران می توانند با قیمتی بمراتب پایین تر از نمونه های مشابه خارجی به بازار عرضه کنند، می توان با تحریم ها مبارزه کرد و به مفهوم واقعی خودکفا و بی نیاز از بازار خارجی بشویم که این انتظار را از مسؤولان ذیربط داریم.

مردانی اهمیت صنعت دام و طیور برای مردم و سلامت آنها را تصریح کرد و اضافه کرد: محصولات تولیدی شرکت ما باعنوان مینرال های آلی بر پایه اسیدهای آمینه به ویژه گلایسین و متیونین که نسل سوم مواد معدنی در صنعت دام و طیور بوده متاسفانه کاملا وارداتی هستند.

این چهره علمی و استاد دانشگاه، اظهار داشت: محصولات ما از نظر کیفی با نمونه های وارداتی کاملاً برابری و حتی برتری می کنند اما متأسفانه حمایت های مالی، راه گشا و تسهیل کننده لازم از طرف سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط نمی شویم.

وی با اشاره به توجه مسؤولان به دانشمندان، هیأت های علمی و افراد فعال در کارآفرینی، اظهار داشت: موجب یأس، ناامیدی و ناراحتی است که کشورهایی مانند حاشیه خلیج فارس، ترکیه و افغانستان به شرکت ما پیشنهاد حضور در کشور خودشان و فعالیت و تولید محصولاتمان را حتی با نام برند و کشور خودمان را می دهند.

مردانی اشاره کرد: سایر کشورها، عمق ارزش محصولات تولیدی بر پایه دانش بنیان را درک می کنند اما در کشور خودمان و از طرف مسؤولان ذیربط هیچگونه حمایتی نمی شویم، بلکه در راه صدور مجوز و حتی پرداخت تسهیلات آسان برای کارآفرینان سخت ترین شرایط را پیش رویشان می گذارند.

وی نتیجه بی توجهی مسؤولان مازندرانی را نا امیدی کارآفرینان و حتی متأسفانه مبادرت به مهاجرت کردن آنها دانست و افزود: اما ما به ایرانی بودن خود افتخار می نماییم و هدف و اراده دائمی ما فعالیت و تولید در ایران اسلامی است.

منبع:

1401/10/24
15:21:28
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب