جزئیات پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی خوزستان

جزئیات پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی خوزستان

کارت خوب: خوزستان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خوزستان از پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از محل تبصره 18 سال 1400 به مبلغ یکهزار و 264 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خبرداد.جواد سلطانی کاظمی در گفت و گو با ایسنا درباب اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به بخش کشاورزی در خوزستان، اظهار داشت: تمام کشاورزان بخش کشاورزی و همه صاحبان تولید در این بخش، که به سرمایه در گردش نیاز دارند می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: شرایط دریافت این تسهیلات بوسیله ادارات جهاد کشاورزی به متقاضیان اطلاع رسانی می شود و متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات به مراکز خدمات جهاد کشاورزی در منطقه خود مراجعه کنند و سپس برای ثبت نام باید بوسیله سامانه های کشوری مانند سیتا و بهین یاب اقدام نمایند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خوزستان درباب واجدین شرایط اشاره کرد: همه کشاورزانی که حساب بانکی دارند، می توانند برای دریافت این تسهیلات به بانک کشاورزی مراجعه کنند.

سلطانی کاظمی عنوان کرد: اعطای تسهیلات سرمایه در گردش بخش کشاورزی مربوط به سال ۱۴۰۰ از بهمن ماه سال قبل شروع شد و تا ۲۰ روز گذشته به انتها رسید؛ این تسهیلات برمبنای بند الف تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۰ اعطا شده است.

وی اضافه کرد: دراین زمینه به ۶۰ طرح استان در حوزه های باغبانی، دام و طیور، شیلات و صنایع تبدیلی مبلغ یک هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۲ درصد اعطا شد؛ بطور کلی این تسهیلات منجر به اشتغالزایی برای ۱۴۲ نفر در سطح استان شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: همین طور در قالب طرح مردمی سازی یارانه ها، سرمایه در گردش ویژه نهاده های دامی با نرخ ۱۰ درصد پرداخت گردید که شامل ۲ هزار و ۱۸۰ طرح به مبلغ ۳ هزار و ۱۴۲ میلیارد تومان در رسته های دام و طیور، شیلات و آبزیان برای تثبیت اشتغال ۵ هزار ۴۵۰ نفر می شود.

کاظمی سلطانی درباب تسهیلات سرمایه در گردش به بخش خرمای استان افزود: این تسهیلات نیز به ۲۸ طرح مبلغ ۹۸۵ میلیاردریال جهت خرید و بسته بندی خرما با ۸ درصد سود اعطا شد؛ با اعطای این تسهیلات حداقل برای ۲۱۰۰ نفر اشتغال به وجود آمد.

وی با اعلان اینکه هدف اعطای این تسهیلات پشتیبانی از تولید، اشتغال و امنیت غذایی است، از ارائه تسهیلات به مرغداران استان خبرداد و بیان کرد: این تسهیلات بمنظور پشتیبانی از نژاد آرین (جوجه گوشتی) بوده است که تا حالا به ۵ طرح مبلغ ۷۳ میلیاردریال پرداخت شده است. همین طور اگر متقاضیان دیگری وجود داشته باشد امکان استفاده آنها از این تسهیلات وجود دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خوزستان اشاره کرد: این تسهیلات از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۰ بوده که با نرخ سود ۶ درصد و باز پرداخت یک ساله بوسیله بانک کشاورزی پرداخت می شود.

منبع:

1401/09/22
13:38:51
5.0 / 5
361
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , امنیت , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب