واردات تراشه چین سقوط کرد

واردات تراشه چین سقوط کرد

کارت خوب: در بحبوحه تنش های میان پکن و آمریکا و ادامه کمبود تراشه، واردات تراشه چین در سپتامبر ۱۲.۴ درصد کم شد.به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا، آمار گمرکی چین نشان داد این کشور، ماه میلادی گذشته ۴۷.۶ میلیارد قطعه تراشه در مقایسه با ۵۴.۳ میلیارد قطعه در سپتامبر سال ۲۰۲۱، وارد کرد. این آمار که به سبب کنگره حزب کمونیست با تاخیر منتشر شد، منعکس کننده ادامه روند نزولی واردات تراشه است. چین در ۹ ماه نخست سال میلادی جاری، ۴۱۷.۱ میلیارد دستگاه تراشه وارد کرد که برمبنای سالانه، ۱۲.۸ درصد کاهش داشت.

واردات تراشه چین در سال ۲۰۲۱ که تنش ها میان آمریکا و چین بر سر سیاست فناوری به اوج رسید و کمبود جهانی تراشه سبب شد بسیاری از شرکتها در چین به انبار کردن قطعات اولیه بپردازند، افزایش پیدا کرد.

آمار جداگانه منتشره از جانب اداره ملی آمار چین نشان داد، تولید داخلی تراشه در سپتامبر ۱۶.۴ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد و به ۲۶.۱ میلیارد قطعه رسید. در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۲، تولید مجموعا ۱۰.۸ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۴۵ میلیارد قطعه رسید.

دستیابی به خودکفایی برای صنعت تراشه چین، یک اولویت اصلی در خط مشی پکن مانده است؛ به خصوص که واشنگتن همچنان پیشرفت صنعت نیمه رسانای چین را نشانه گرفته و بتازگی تحریم هایی را برای محدود کردن صادرات تراشه های پیشرفته و ابزارهای تولید تراشه به چین، اعلام نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، این تحریم ها باعث شده است شرکتهای سازنده تجهیزات تراشه سازی خارج از آمریکا، فروش به شرکتهای تراشه سازی چینی نظیر YMTC و SMIC و سازندگان تراشه های هوش مصنوعی، عرضه به شرکتهای تامین کننده و لابراتوارها را متوقف کنند. 


منبع:

1401/08/06
15:34:35
5.0 / 5
242
تگهای خبر: دستگاه , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب