خانه سینما بیانیه داد؛

ما و مردم نباید در دام این جریان بیفتیم

ما و مردم نباید در دام این جریان بیفتیم

کارت خوب: خانه سینما در پی برخی حواشی انتشار یافته در فضای مجازی بعد از حواشی جشنواره کن، سرانجام در قالب اطلاعیه ای، واکنش نشان داد.


به گزارش کارت خوب به نقل از خبرگزاری ایرنا، خانه سینما در اطلاعیه ای تحت عنوان «ما و مردم نباید در دام این جریان بیفتیم» آورده است: اشخاصی این روزها بنا بر یک برنامه از پیش تعیین شده که پس از این همه سال دیگر برای ما و مردم نخ نما شده است به شکل بسیار بی ادبانه ای آغاز به سمپاشی و هتاکی مقابل سینما و سینماگران کرده اند. هدفشان مشخص است می خواهند تمرکز فضای خبری کشور را به جهتی دلخواه سوق دهند، برای انجام این ماموریت چه هدفی بهتر از سینما و هنرمندانش؟ سینمایی که سالهاست یکی از پر افتخارترین جلوه های نام ایران در صحنه های بین المللی است. مقبولیت و ظرفیت های اجتماعی سینماگران خار چشم این جماعت است. ما و مردم نباید به دام این جریان بیافتیم.
در ادامه بیانیه خانه سینما آمده است: برای خنثی کردن نقشه های این جریان مشکوک تنها کافی است مطابق با منش و شخصیت سینمای فاخر ایران و سینماگران محترم آن رفتار نماییم، کافی است شأن سینما و سینماگران را به اندازه این اشخاص پایین نیاوریم. تعجب هم نمی نماییم از نهادهایی که وظیفه قانونی نظارت و برخورد با رفتارهای خلاف ادب و خارج از قواعد قانونی این جماعت را دارند چون ظاهراً به آنها هم نباید امیدی داشت بنا بر این حتی برای شکایت یا پیگیری حقوقی اهانت های هتاکان هم اقدامی نخواهیم کرد. فقط برملایشان می نماییم چون سینمای ایران زنده و پویا است حتی اگر در وضعیت فعلی نتواند فیلم بسازد، با تمام محدودیت ها سینمای ایران تأثیرگذار است و این جماعت از همین می ترسند.
در پی برخی اظهارات از طرف برخی افراد غیر در رابطه با سینما بعد از حواشی جشنواره کن، این بیانیه صادر گردیده است.


منبع:

1401/03/16
21:49:53
5.0 / 5
247
تگهای خبر: حقوق , حقوقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب