انتقاد رئیس آكادمی فیلم اروپا از كن:

تولیدات فرهنگی روسیه را تحریم کنید

تولیدات فرهنگی روسیه را تحریم کنید

به گزارش کارت خوب آگنیشکا هولاند از جشنواره فیلم کن برای پذیرفتن یک فیلم روسی در بخش رقابتی انتقاد نمود و اظهار داشت: اروپا باید تمام تولیدات فرهنگی روسیه را تحریم کند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از ورایتی، این فیلمساز لهستانی الاصل که در سال ۱۹۸۱ همزمان با اعمال حکومت نظامی به دست مقامات کمونیستی در لهستان به فرانسه گریخت، می گوید زمان آن فرارسیده تا اروپا در مقابل تهاجم روسیه به اوکراین بایستد.
وی روز گذشته شنبه (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) در جشنواره کن گفت چنین مقاومتی مستلزم آن است که تمام تولیدات فرهنگی روسیه در اروپا تحریم شوند.
این فیلمساز نامزد جایزه اسکار از اقدام جشنواره کن در مورد راه دادن فیلم همسر چایکوفسکی ساخته کیریل سربرنیکوف به بخش رقابتی انتقاد نمود و اظهار داشت: اگر به من بود فیلمهای روسی را به برنامه رسمی جشنواره راه نمی دادم هرچقدر هم که کیریل سربرنیکوف هنرمند با استعدادی باشد!
هولاند در میزگردی که برای پشتیبانی از صنعت فیلم اوکراین در دوران جنگ برگزار شده بود، ضمن اشاره به این مطلب عنوان کرد: متاسفانه چیزهایی که این کارگردان گفت بر احساس بدم صحه گذاشت. او از نشست مطبوعاتی جشنواره کن برای تحسین یک الیگارش روس (رومن آبروموویچ، سرمایه گذار تحریم شده فیلم همسر چایکوفسکی) استفاده و تراژدی سربازان روسیه را با مدافعان اوکراینی مقایسه کرد. من اگر بودم چنین فرصتی به او نمی دادم.
این فیلمساز ۷۳ ساله در ادامه مدعی شد: حالا که خصم امپریالیستی روسیه بر همگان آشکار شده تمام تولیدات فرهنگی این کشور حتی آثار کلاسیک قرن هجدهم باید مورد بازنگری قرار گیرند.
به گزارش کارت خوب به نقل از خبرگزاری ایرنا، کیریل سربرنیکوف، کارگردان معترض روسی که با فیلم همسر چایکوفسکی در بخش رقابتی جشنواره کن حضور دارد، در اظهاراتی جدید ضمن انتقاد از عملکرد اروپا، خواهان لغو تحریم ها ضد بخش فرهنگ روسیه شد و از اتحادیه اروپا خواست تحریم های خویش را ضد آبراموویچ که ستونی است که سینمای هنری را در روسیه سرپا نگه داشته، لغو کند.


منبع:

1401/03/01
11:22:49
5.0 / 5
93
تگهای خبر: تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب