بالاترین سطح گرانی در 30 سال اخیر؛

انگلستان در تورم غرق شد

انگلستان در تورم غرق شد

کارت خوب: نرخ تورم در انگلیس به بالاترین حد خود در 30 سال اخیر رسید بطوریکه هزینه های زندگی در این کشور به بالاترین سطح خود از سال 1992 تا حالا رسیده است.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، آمارها رسمی نشان میدهد که تورم در بریتانیا در ماه دسامبر سال قبل به بالاترین میزان خود رسیده و تورم سالانه این کشور ۵.۴ شده است.
این شاخص نشان دهنده آنست که تورم بالاترین میزان خود از ماه مارس ۱۹۹۲ بوده که از ۵.۱ درصد در ماه توامبر که بالاترین سطح یک دهه اخیر نیز بوده، فراتر فته است.
به صورت ماهانه قیمت مصرف کننده ۰.۵ درصد رشده داشته است که از پیش بینی های اقتصادان ها و صعود ۰.۲ درصدی پیشی گرفته است. از با اهمیت ترین دلیلهای افزایش تورم در این کشور می توان به افزایش هزینه های انرژی، افزایش تقاضابرای خرید کالاها، مشکلات زنجیره تامین و مشکلات بازار اشاره نمود.
این شاخص ها سبب شده که بانک ملی انگلستان مجاب به افزایش ۱۵ واحدی نرخ بهره به ۰.۲۵ درصد در ماه گذشته شود. پلی کریک؛ یکی از مسئولین بانکهای انگلستان در این خصوص می گوید: باردیگر امکان افزایش نرخ بهره وجود دارد.
کریگ گفته است: "MPC (کمیته سیاست پولی انگلستان) با یک مبادله دشوار بین تضمین ثبات مالی یا کمک به خانوارها برای مقابله با بحران هزینه زندگی روبرو خواهد شد که مقرر است در یک دوره سخت زمستانی منابع مالی خانوار را به شدت تحت فشار قرار دهد.
وی اضافه کرد: نه فقط هزینه زندگی بالا رفته است، بلکه "هزینه سر کار رفتن نیز بالا رفته است و افزایش دستمزدها ممکنست برای پوشش هزینه بازگشت به حالت عادی کافی نباشد."
بر اساس گزارش دفتر آمار ملی بریتانیا، شاخص قیمت مصرف کننده در ۱۲ ماه منتهی به دسامبر ۲۰۲۱ ۴.۸ درصد رشد کرد و به بالاترین حد خود از سال ۲۰۰۸ تا حالا رسید. مسکن، خدمات خانگی و حمل و نقل بیشترین افزایش تورم را نشان دادند.منبع:

1400/11/03
14:27:35
5.0 / 5
311
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب