به دلیل معافیت های مالیاتی؛

پورتوریکو بهشت میلیونرهای ارز دیجیتال می شود

پورتوریکو بهشت میلیونرهای ارز دیجیتال می شود

به گزارش کارت خوب علاقه مندان به بیتکوین به لطف معافیت های مالیاتی و سبک زندگی جزیره ای پورتوریکو به این کشور هجوم آورده اند.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، پورتوریکو به مقصد جدید و داغی برای فعالان بازار ارز دیجیتال تبدیل گشته است به صورتی که سیاست های اقتصادی این کشور به نفع استخراج کنندگان رمزارز است.
پورتوریکو اخیراً معافیت های مالیاتی زیادی را برای افرادی که حداقل ۱۸۳ روز در این کشور زندگی کرده اند در نظر گرفته، از سوی دیگر شهروندان آمریکایی با وجود این که از پرداخت مالیات بر عاید سرمایه در این کشور معاف هستند، می توانند پاسپورت آمریکایی خویش را باطل نکرده و نگه دارند.
در همین خصوص دیوید جانستون، یکی از فعالان بازار ارز دیجیتال می گوید: همه دوستان من اینجا هستند. من حتی یک دوست در نیویورک ندارم چون تک تک آنها به پورتوریکو نقل مکان کرده اند. خود من هم سال قبل خانواده و شرکتم را به پورتوریکو انتقال داده ام.
وی در مورد برداشت اولیه خود از زندگی و فعالیت در پورتوریکو را تشریح کرد و اظهار داشت: نخستین بار وقتی به اینجا آمدم هیجان زده شدم و با عنایت به این که این جزیره ۳ میلیون نفر جمعیت دارد به اندازه کافی برای توسعه فناوری بزرگ است.
به گفته جانستون، کل ساختمان اداری او درحال پر شدن از استارت آپ ها و شرکتهای استخراج رمز ارز است.
طبق گزارش ها، مطابق قانون ۶۰ پورتوریکو از این سرمایه گذاران مالیاتی دریافت نمی گردد و همین مساله سبب جذب افراد به این جزیره شده است.
در ایالات متحده، سرمایه گذاران ۳۷ درصد بابت سود سرمایه کوتاه مدت و تا ۲۰ درصد بابت سود بلندمدت باید پرداخت می کنند که این سود از محل استخراج ارزهای دیجیتال و سایر دارایی هایی که بیشتر از یک سال نگهداری می شوند اعمال می شود.
بر اساس قانون ۶۰، یکی از معافیت های مالیاتی پورتوریکو در صورت رعایت شرایط خاص، این است که تعهد مالیاتی افراد را به صفر می رساند، همینطور مشوق های مالیاتی عمده ای برای صاحبان مشاغل وجود دارد.
با این حال، همه از هجوم ساکنان جدید به پورتوریکو خوشحال نیستند چون مردم محلی از این قانون که معافیت مالیات بر عایدی سرمایه بریا غیر پرتوریکویی ها اعمال ولی برای بومیان اعمال نمی گردد آزرده خاطر شدند.
آنها همینطور ایده دولت را در مورد معافیت های مالیاتی که به ایجاد شغل و جذب پول نقد بیشتر به اقتصاد محلی کمک می کندرا زیر سوال بردند. البته هجوم گسیل ثروتمندان کریپتو به پورتوریکو هم به افزایش قیمت در بازار املاک و مستغلات کمک کرده است.

1400/11/02
23:42:34
5.0 / 5
293
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , پرداخت , ثروت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب