استاندار مركزی:

افزایش سه برابری صادرات در استان مركزی

افزایش سه برابری صادرات در استان مركزی

به گزارش کارت خوب استاندار مرکزی اظهار داشت: میزان صادرات استان مرکزی بهار امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود سه برابر شده است.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر سید علی آقازاده، بامداد چهارشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی اظهار نمود: تمامی ظرفیت های استان مرکزی و دستگاه های اجرائی در سال رونق تولید باید در راه حل مشکلات تولیدکنندگان صنعت و کشاورزی به کار گرفته شود.
وی افزود: رمز موفقیت در جذب بازارهای هدف تولیدات با کیفیت و قیمت های رقابتی است و استان مرکزی بعنوان قطب صنعت ایران برنامه های هدفمندی را در این راستا ترسیم کرده است.
استاندار مرکزی اشاره کرد: این استان در عرصه تولید صادرات محور، استعدادهای بالقوه دارد که همچون آن می توان به محصولات صادراتی در بخش های صنایع غذایی، معدنی، نساجی، کشاورزی، شیمیایی، برق و پتروشیمی اشاره نمود که در صورت معرفی این ظرفیت های باارزش دستیابی به بازارهای منطقه به آسانی مهیا است.
آقازاده اظهار داشت: حل مشکلات تولیدکنندگان به خصوص در زمینه صادرات دغدغه تصمیم سازان کلان کشور است و استان مرکزی در این خصوص تقویت بنیه اقتصادی را در اولویت قرار داده و علاوه بر ظرفیت های حوزه دولتی تمامی کوشش برای افزایش سهم بخش خصوصی به کار گرفته شده است.
وی اشاره کرد: با توجه به این که عمده صادرات استان در نیمه دوم سال اتفاق می افتد، پیش بینی می شود که رکورد بی سابقه در این عرصه برای دیار آفتاب به ثبت برسد.
آقازاده اظهار داشت: طبق گزارش اداره کل گمرکات استان مرکزی میزان صادرات استان بهار امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود سه برابر شده که این موفقیت بیان کننده هوشمندی تولیدکنندگان در دور زدن تحریم ها و از سویی تولید کالای رقابتی است.
استاندار مرکزی در آخر بیان کرد: گمرکات استان وظیفه دارد با نظارت گسترده اجازه ثبت کالاهای صادراتی استان از دیگر استانهای کشور را ندهد و نیز الزاماتی طراحی کند تا در خارج از استان بتوان کالاهای صادراتی این خطه را شناسایی و به نام استان مرکزی ثبت و صادر کرد.


منبع:

1400/04/18
14:26:53
5.0 / 5
268
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب