كارشناس اقتصادی توضیح داد؛

علت بلوكه شدن ارزهای صادراتی ایران در عراق

علت بلوكه شدن ارزهای صادراتی ایران در عراق

به گزارش کارت خوب کارشناس دیپلماسی اقتصادی اظهار داشت: علت اصلی بلوکه شدن ارزهای صادراتی ایران در عراق، اصرار دولت روحانی بر خرید کالای اساسی صرفاً از کانال های آمریکاست.


به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، مجید شاکری در صفحه شخصی خود در فضای مجازی با اشاره به اینکه صحبت های عبدالناصر همتی، رئیس کل سابق بانک مرکزی درباره بلوکه شدن پول صادرات برق و گاز به عراق به علت تحریم های ثانویه، دقیق نیست، نوشت: علت اصلی بلوکه شدن ارزهای صادراتی ایران در عراق، اصرار دولت روحانی بر خرید کالای اساسی صرفا از کانال های آمریکاست. متن کامل توئیت این کارشناس دیپلماسی اقتصادی به این شرح است: «فرمایش آقای همتی درباره بلوکه شدن پول صادرات برق و گاز به عراق به علت تحریم های ثانویه دقیق نیست. علت بلوکه شدن، مکانیسم تسویه مبتنی بر بانک تجارت عراق (به سهامداری جی پی مورگان آمریکا) است.
علت انتخاب این شیوه هم اصرار دولت فعلی بر خرید کالای اساسی صرفا از کانالهای آمریکاست.»وی در توئیت دیگری درباره علت توقف مبادلات تجاری-مالی ایران در فاصله سال های ۹۹-۹۷ نوشت: «نه فقط درباره چین و عراق، بلکه حتی درباره روسیه و هند، اصرار طرف ایرانی بر کانسپت تجارت بین الملل به جای تجارت دوجانبه و اصرار بر کار کردن با این کشورها داخل کانالهای معافیت آمریکا، نقشی به مراتب مهم تر از اصل تحریم ها در توقف مبادلات تجاری- مالی ایران در ۹۹-۹۷ داشت.»منبع:

1400/03/25
22:51:08
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب