نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

اقتصاد مقاومتی با اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی محقق می شود

اقتصاد مقاومتی با اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی محقق می شود

به گزارش کارت خوب نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهار داشت: این قانون اگر به درستی اجرا می شد می توانست تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی کشور ایجاد نماید.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی فهم و شعور اقتصادی، فرهنگسازی، قناعت و صرفه جویی، مدیریت، کارآمدی، بهره وری حکیمانه مطابق نرخ بین المللی، پیشگیری از فساد و بی بند و باری، تعادل در بودجه دولت، سپردن کار به کاردان و غیره است، اظهار داشت: هر ساله مقام معظم رهبری با عنایت به اهمیت مبحث شعارهای اقتصادی اعلام می کنند به همین خاطر مدیریت بهینه اموال و مصرف انرژی مبحث مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و امروز برق تولید نباید قطع شود.
وی افزود: یکی از مهم ترین و ارزشمندترین مؤلفه قدرت، عزت، فرهنگ، تمدن، هنر و غیره در کشور اقتصاد سالم و به دور از فساد است که مدیران و مسؤلان کارآمد و انقلابی باید در این حوزه اقدام ویژه ای داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: دولت باید بر معادن، مواد غذایی مردم، مرغ و غیره نظارت و مدیریت ویژه ای داشته باشد.
وی افزود: امسال باید ۴۲۰ هزار تن گندم داشته باشیم درحالیکه ۲۲۰ هزار تن گندم داریم و مصرف سرانه گندم کشور نسبت به دنیا بیشتر است که در این امر باید سیاستگذاری صحیحی صورت گیرد.
دری نجف آبادی ضمن اشاره به نرخ رشد سرمایه گذاری در برنامه ششم کشور، اظهار داشت: حالا برنامه هفتم باید اعلام می شد و نرخ رشد نقدینگی به قیمت ثابت سال ۸۳ باید ۲۱ درصد باشد در حالیکه این میزان نیست همینطور نرخ بهره وری باید ۲/۸ درصد اضافه می شد و نرخ رشد تولید ناخالص ملی باید ۸ درصد بود در حالیکه این میزان دیده نمی گردد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: یکی از مباحثی که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به آن اشاره کردند مبحث نقدینگی است به صورتی که تا آخر سال گذشته حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور بوده که حدود ۲ میلیارد تومان به این میزان اضافه می شود و تا زمان انتخابات حدود ۴ هزار میلیارد تومان می رسد که فاجعه است.
دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: باید دستگاه ها، کارخانجات و ادارات در مصرف برق صرفه جویی کنند و چاره ای اندیشیده شود تا در چنین شرایط قطعی برق قرار نگیریم و با عنایت به این که سهم برق استان مرکزی حدود ۸۵۰ مگاوات است باید مردم همکاری کنند تا از این شرایط عبور نماییم.
وی ضمن اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهار داشت: این قانون اگر به درستی اجرا می شد می توانست تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی کشور ایجاد نماید به صورتی که هدف از این قانون تنها واگذاری شرکتهای موجود نبود بلکه هدف مهم به عبارتی ایجاد ۲ هزار شرکت جدید با تکنولوژی و سرمایه های جدید بود.
امام جمعه اراک در انتها بیان نمود: متأسفانه مبحث روند غلط و سوءمدیریت در خصوصی سازی صدمه جدی به کشورمان وارد کرد به صورتی که شرکتهای مادر همچون هپکو، آذراب، آونگان و صنایع به غارتگران داده شد که برای احیای آنها هیچ برنامه ای نداشتند و سبب شد تا هر سال خسارت داشته باشند.


منبع:

1400/03/17
14:04:27
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب