در سال ۲۰۲۱؛

تقاضای نفت هند 28 درصد كاسته می شود

تقاضای نفت هند 28 درصد كاسته می شود

برآوردهای مؤسسه پلتس، نشان از این دارد که تقاضای نفت هند در سال ۲۰۲۱، ۲۸ درصد کاسته می شود.


به گزارش کارت خوب به نقل از روزنامه بیزنس استاندارد، مؤسسه پلتس اعلام نمود که موج دوم شیوع کرونا در هند طی هفته های اخیر که سبب اعمال محدودیت های گسترده ای در ایالت های کلیدی این کشور شده است، کاهش تقاضای نفت و گاز هند را به دنبال خواهد داشت.
این مؤسسه رشد تقاضای نفت هند در سال ۲۰۲۱ را حدود ۳۵۰ هزار بشکه در روز پیش بینی نمود، این در شرایطی است که پیش از این و در ماه فوریه این رقم ۴۸۵ هزار بشکه در روز اعلام شده بود. بدین سان رشد تقاضای نفت این کشور ۲۸ درصد کاسته می شود.
پلتس همینطور برآورد کرد که تقاضای گاز شهری هند هم در ماههای آینده ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.
کانگ وو، سرپرست تحقیقات تقاضای جهانی نفت پلتس در آسیا اظهار داشت: با عنایت به افزایش قابل توجه موارد ابتلاء به کرونا در نیمه دوم ماه فوریه، برآورد می نماییم که تقاضای نفت هند در سال ۲۰۲۱، ۱۳۵ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کند.
این در حالی است که این مؤسسه انتظار دارد بعد از رفع محدودیت ها، تقاضا افزایش یابد و سبب تسریع رشد اقتصادی و افزایش تقاضای نفت و گاز در هند شود.
وی اضافه کرد: انتظار داریم با افزایش فعالیتهای اقتصادی و گسترش واکسیناسیون ویروس کرونا، تقاضای نفت در نیمه دوم ۲۰۲۱، ۶۵۰ هزار بشکه در روز بیشتر از نیمه نخست باشد.
وی خاطرنشان کرد: افزون بر هند، برآورد تقاضای نفت سال ۲۰۲۱ در غرب اروپا و آمریکای جنوبی هم به علت محدودیت های اعمال شده برای مهار موج دوم و سوم ویروس کرونا کاهش یافته است، انتظار داریم اوج قیمت نفت خام برنت در اواسط سال جاری و بیشتر از ۷۰ دلار برای هر بشکه باشد.
پلتس انتظار دارد رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۱، ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز و در سال ۲۰۲۲، ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز - یعنی ۲۰ درصد کمتر از سال جاری باشد.


منبع:

1400/02/27
22:31:34
5.0 / 5
559
تگهای خبر: استاندارد , اقتصاد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب