مقام مسئول ؛

نامه سازمان بازرسی به وزیر اقتصاد

نامه سازمان بازرسی به وزیر اقتصاد

به گزارش کارت خوب یک مقام مسئول اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور به نحوه برگزاری مجامع شرکتهای سرمایه گذاری ورود و در نامه ای به وزیر اقتصاد تاکید کرده که برگزاری هر گونه مجمع به ترتیب فعلی، غیرقانونی است.محمد خزایی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مشکلات در ارتباط با برگزاری انتخابات هیأت مدیره های شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، عنوان کرد: هدف مجموعه سهام عدالت به صورت کلی حرکت در راه قانون اصل ۴۴ و قانون تجارت است، اما متأسفانه شورایعالی بورس مصوبه ای را داده که بر اساس آن، خودشان هیأت رئیسه انتصابی تعیین کرده اند؛ این مورد مغایر قانون تجارت است؛ از سویی دیگر خودشان مبادرت به انتشار آگهی کردند و حتی حاضر به دادن آگهی به شرکتهای سرمایه گذاری نشدند.
دبیرکل کانون شرکتهای سرمایه گذاری سهام عدالت کشوری اضافه کرد: ما مکاتبات گوناگونی انجام دادیم و سازمان بازرسی کل کشور ورود کرده و در نامه ای به وزیر اقتصاد، اعلام نموده برگزاری هر گونه مجمع بدین سان غیرقانونی می باشد، چونکه اساس کار این گونه باید باشد که اساسنامه شرکتهای سرمایه گذاری استانی با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده اصلاح گردد و بعد در مورد سایر مجامع که یکی از آنها انتخاب هیأت مدیره است، اقدام گردد.
وی افزود: متأسفانه هم قانون تجارت را زیر پا گذاشته اند و هم آیین نامه های حاکمیتی شرکت ها و هم آیین نامه اجرایی سهام عدالت که خودشان تدوین کرده اند را نادیده گرفته اند.
خزایی خاطرنشان کرد: فشارهای دولت برای برگزاری انتخابات هیأت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به خاطر مسائل دیگری است که جنبه سیاسی دارد؛ دولت به دنبال به دست آوردن کرسی های شرکتهای سرمایه گذاری و شرکتهای سرمایه پذیر است.
دبیرکل کانون شرکتهای سرمایه گذاری سهام عدالت کشوری اضافه کرد: در ۵۰ درصد استان ها علاوه بر سازمان بازرسی، دادستان ها هم به این مورد ورود کرده اند تا جلوی این کار گرفته شود.
وی در مورد مجامعی که طی روزهای گذشته برگزار شده هم اظهار داشت: مجامعی که برگزار شد هیچکدام به شکل قانونی برگزار نشده است و نامه دادستان های برخی استان ها خطاب به مدیران کل اقتصاد و دارایی استان ها که بعنوان رئیس مجمع انتخاب شده اند، هم در همین راستا بوده است.
خزایی اضافه کرد: به شکل رسمی هیچ مجمعی جنبه قانونی نیافته و با نامه سازمان بازرسی کل کشور به اعضای هیأت رئیسه انتصابی یعنی اتاق تعاون، اتاق بازرگانی و استانداری، این نهادها نمایندگانشان را جهت حضور در مجمع معرفی نکرده اند که پیگیر هستیم مجامع به صورت رسمی تر لغو شود.
دبیرکل کانون شرکتهای سرمایه گذاری سهام عدالت کشوری خاطرنشان کرد: کلیه اقدامات دولت از بحث ورود به انتخاب هیأت رئیسه تا ورود به سامانه کدال برای انتشار آگهی محکوم به ابطال است.


منبع:

1400/02/15
10:11:19
5.0 / 5
63
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب