كلنگ زنی نخستین مددسرای فرامنطقه ای شهر تهران در منطقه ۴

كلنگ زنی نخستین مددسرای فرامنطقه ای شهر تهران در منطقه ۴

کارت خوب: کلنگ نخستین مددسرای فرامنطقه ای شهر تهران در منطقه 4 امروز زده شد و بگفته عضو شورای شهر تهران در برنامه سوم توسعه پنج گرمخانه فرامنطقه ای برای پایتخت پیش بینی شده است.به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا همزمان با میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) مراسم آیین کلنگ زنی نخستین مددسرای فرا منطقه ای شهر تهران در منطقه ۴ با حضور الهام فخاری - عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدرضا جوادی یگانه - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران - و محمد محمد دوست - شهردار منطقه ۴ - انجام شد.

فخاری در این مراسم ضمن قدردانی از توجه ویژه مدیریت شهری تهران به افراد لطمه دیده و بی پناه در مددسراها و گرمخانه ها در این دوران کرونائی اضافه کرد: با راه اندازی و بهره برداری از مددسرای فرا منطقه ای منطقه ۴ یک ظرفیت تخصصی برای بازگشت افراد لطمه دیده به زندگی سالم با توانمندی های بیشتر فراهم می شود و این مکان ها بعنوان یک خانه امن و امید برای بازگشت این افراد به زندگی جدید فراهم می شود.

وی اضافه کرد: در برنامه سوم توسعه، پنج گرمخانه فرامنطقه ای برای پایتخت پیش بینی شده که امید است در همین ایام کلنگ آنها به زمین زده شود و با همت همکاران سازمان عمران پروسه ساخت و تجهیز آنها خیلی زود صورت گیرد تا شاهد خانه امن و زندگی برای لطمه دیدگان تهران باشیم و با کمک یکدیگر بتوانیم بی سرپناهی را در شهر به صفر برسانیم.

در ادامه مراسم محمدرضاجوادی یگانه - معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران - اظهار داشت: کلنگ راه اندازی نخستین گرمخانه موقت شهر تهران درسال ۸۳ زده شد و به ترتیب گرمخانه های دائم و منطقه ای، بانوان و شبانه روزی فرآیندی بود که به تدریج اصلاح و درنهایت منجر به راه اندازی گرمخانه های فرامنطقه ای با رویکرد و خدمات متفاوت شد.

وی اضافه کرد: باتوجه به نبود امکانات لازم در گرمخانه های فعلی شهر تهران جهت استفاده سالمندان و معلولان ایده راه اندازی گرمخانه فرا منطقه ای و استاندارد با همفکری کمیته اجتماعی و کمیته شورای شهر تهران شکل گرفت و قرار شد این ایده بصورت یک فضای مسطح و یک طبقه با نقشه های جدید پیش از برودت هوا دراختیار بی پناهان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، محمد محمد دوست - شهردار منطقه ۴ - با اشاره به اینکه مددسرای فرامنطقه ای قراراست به کل شهر تهران خدمات ارائه دهد، اظهار داشت: در امتداد انجام وظایف شهرداری و خدمت رسانی به تمام اقشار جامعه نخستین مددسرای فرا منطقه ای شهرتهران باشعار "تهران شهری برای همه " در محله حکیمیه منطقه ۴ راه اندازی می شود.

وی اشاره کرد: باتوجه به نیاز شهر تهران به راه اندازی و توسعه این فضاهای امن برای افراد لطمه دیده، تلاش می شود تا با سرعت این فضا در اختیار افراد لطمه دیده قرار گیرد.

منبع:

1400/02/08
15:56:43
5.0 / 5
174
تگهای خبر: استاندارد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب