در ماه فوریه ۲۰۲۱ میلادی؛

صادرات نفت عربستان كاهش پیدا كرد

صادرات نفت عربستان كاهش پیدا كرد

به گزارش کارت خوب صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه ( بهمن - اسفند ۹۹ ) به کمترین رقم در هشت ماه گذشته رسید.


به گزارش کارت خوب به نقل از رویترز، داده های منتشرشده توسط مؤسسه جودی (Joint Organizations Data Initiative -JODI) در روز دوشنبه (۳۰ فروردین ماه) نشان داد صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه (بهمن - اسفند ۹۹) کاهش پیدا کرد و به کمترین مقدار در هشت ماه گذشته رسید چونکه بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان برای پشتیبانی از قیمت نفت به صورت داوطلبانه تولید را محدود کرد.
صادرات نفت خام ریاض در ماه فوریه (بهمن - اسفند ۹۹) به ۵ میلیون و ۶۲۵ هزار بشکه در روز رسید که کمترین مقدار از ژوئن ۲۰۲۰ بود. صادرات نفت این کشور یک ماه قبل از آن ۶ میلیون و ۵۸۲ هزار بشکه در روز بود.
صادرات عربستان در ماه ژانویه برای هفتمین ماه پی در پی افزایش یافت و به بالاترین مقدار خود از آوریل سال ۲۰۲۰ رسید.
تولید نفت خام ریاض در ماه فوریه هم کاهش پیدا کرد و به کمترین مقدار از ماه ژوئیه سال گذشته یعنی ۸ میلیون و ۱۴۷ هزار بشکه در روز رسید، تولید نفت خام این کشور در ماه ژانویه ۹ میلیون و ۱۰۳ هزار بشکه در روز بود.
مجموع صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی عربستان در ماه فوریه به ۶ میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز رسید، این رقم در ماه ژانویه ۷ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه در روز بود.
صادرات فرآورده های نفتی عربستان در ماه فوریه افزایش یافت و به یک میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در روز رسید. تقاضای فرآورده های نفتی هم در همین بازه زمانی افزایش یافت و به یک میلیون و ۸۸۵ هزار بشکه در روز رسید.


منبع:

1400/02/01
21:39:36
5.0 / 5
500
تگهای خبر: تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب