آرامكو افزایش ظرفیت تولید را از سر گرفت

آرامكو افزایش ظرفیت تولید را از سر گرفت

کارت خوب: شرکت سعودی آرامکو بمنظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام، پروژه های توسعه ای را ازسر گرفت.


به گزارش کارت خوب به نقل از اویل پرایس، یک منبع باخبر از قراردادهای شرکت سعودی آرامکو اعلام نمود که بزرگ ترین شرکت نفتی و صادرکننده نفت جهان توسعه پروژه های فراساحلی بزرگ خودرا ازسر گرفته است.
این پروژه ها تا سال ۲۰۲۴، یک میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت خام عربستان می افزاید.
آرامکو بعد از سقوط قیمت ها و تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰، دکل های حفاری دریایی را غیرفعال کرد و شروع چند پروژه توسعه ای را به تأخیر انداخت.
این منبع اضافه کرد: سعودی آرامکو حالا فعالیت پروژه های به تعویق افتاده را ازسر می گیرد، این شرکت بزرگ نفتی مناقصه هایی برای توسعه میدان نفتی فراساحلی زولوف با ظرفیت ۸۲۵ هزار بشکه در روز صادر کرده است تا ظرفیت تولید آن ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
این پروژه توسعه ای که ابتدا قرار بود سال ۲۰۲۳ شروع شود، چند ماه به تأخیر افتاده است و انتظار می رود اواخر سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ فعالیت خودرا شروع کند.
توسعه دو میدان نفتی دریایی مرجان و بِری هم اواخر مارس شروع شده است. مقرر است تا سال ۲۰۲۳ ظرفیت میدان نفتی مرجان با ظرفیت فعلی ۴۰۰ هزار بشکه در روز، ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و ظرفیت میدان بِری نیز که اکنون ظرفیتی معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز دارد، ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.


منبع:

1400/01/30
21:03:29
5.0 / 5
498
تگهای خبر: تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب