سرمای قطبی فعالیت پایانه های ال ان جی آمریكا را مختل كرد

سرمای قطبی فعالیت پایانه های ال ان جی آمریكا را مختل كرد

برف، سرما و یخبندان شدید در آمریکا عملیات بارگیری و پهلوگیری در پایانه های صادراتی گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی) آمریکا را به حال تعلیق در آورد.


به گزارش کارت خوب به نقل از بلومبرگ، به دنبال سرمای قطبی شدید در برخی از ایالت های آمریکا، عملیات بارگیری و پهلوگیری در ۶ پایانه صادراتی ال ان جی این کشور مبتلا به اختلال شد، به صورتی که تابحال هیچ یک از کشتی های ویژه حمل محموله های ال ان جی قادر به پهلوگیری در این پایانه ها نبوده اند و این برای اولین بار از ماه آگوست ۲۰۲۰ است که چنین اتفاقی رخ می دهد.
چنین شرایطی برای آمریکا بعنوان سومین صادرکننده بزرگ ال ان جی جهان بسیار غیرعادی است و از اختلال در فرایند صادرات این فرآورده به علت سرمای بی سابقه حکایت دارد.
داده های بلومبرگ نشان داد که بعد از آنکه دو شناور ویژه حمل محموله های ال ان جی روز پنجشنبه (۳۰ بهمن ماه) پایانه های صادراتی آمریکا را ترک کردند، هیچ شناور دیگری در این پایانه ها باقی نمانده است. اوت ۲۰۲۰ آخرین باری است که هیچ شناوری قادر به پهلوگیری و بارگیری در این پایانه ها نشده بود. در آن زمان صادرات ال ان جی ایالات متحده به دنبال انتشار ویروس همه گیری جهانی کرونا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرد.
سرمای شدیدی که روز یکشنبه (۲۶ بهمن ماه) ایالت تگزاس را فرا گرفت، عرضه گاز را در زمان اوج تقاضا کم کرد، بنابراین تأسیسات و پایانه های صادراتی این منطقه مصرف گاز خویش را به صفر رساندند تا میلیاردها فوت مکعب گاز راهی نیروگاه ها و خانه های شهروندان شود.
کارکنان در تلاش هستند فعالیت تأسیسات ال ان جی لوئیزیانا را که به علت قطع برق تعطیل شد، باردیگر از سر گیرند.
انتظار می رود تا آخر هفته با کاسته شدن از سرمای بی سابقه تگزاس، جریان برق و عرضه دیگر خدمات به این ایالت به روال عادی برگردد، با ادامه این تلاش ها، هشت کشتی ویژه حمل محموله های ال ان جی حالا در دریا لنگر انداخته اند و منتظر ورود به پایانه ها هستند.


منبع:

1399/12/03
23:24:06
0.0 / 5
810
تگهای خبر: خدمات , صادرات , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب