یك مقام مسئول:

سود سهامداران عدالت به چه كسانی پرداخت می شود؟

سود سهامداران عدالت به چه كسانی پرداخت می شود؟

به گزارش کارت خوب مدیرعامل شرکت سپره گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اظهار داشت: در صورت انجام اقدامات لازم از جانب شرکتهای مربوطه، سود سهامداران سهام عدالت تا آخر سال پرداخت می شود.


به گزارش کارت خوب به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، حسین فهیمی درباره زمان واریز سود سال ۹۸ سهام عدالت اضافه کرد: امکان واریز سود سهام عدالت افرادی که روش سرمایه گذاری غیرمستقیم را برگزیده اند، از جانب شرکت سپرده گذاری مرکزی وجود دارد.
وی تصریح کرد: هر کدام از ۳۶ شرکت سرمایه گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را برگزیده باشند، این سود بر مبنای شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد.
فهیمی عنوان کرد: اگر چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خویش را به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکت ها نرود، تنها راه این اقدام، ثبت نام در سامانه سجام است تا از این طریق قادر باشیم، سود سهامداران را پرداخت نماییم.
مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه سود سهام عدالت تا آخر سال جاری به حساب سهامداران پرداخت می شود یا خیر؟ اظهار داشت: این مورد بستگی به فعالیت شرکت ها دارد، هر کدام از شرکتهای سهام عدالت که برای پرداخت سود، شرکت سپرده گذاری را انتخاب کنند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا آخر سال پرداخت می نماییم.
فهیمی تصریح کرد: حالا بالغ بر ۱۲۰ شرکت حاضر در بورس، سود خویش را از راه شرکت سپرده گذاری برای سهامداران واریز کرده اند و سال جاری بالغ بر ۲۷ میلیون نفر از راه سامانه جامع توزیع سود، سود سالانه را دریافت کرده اند.
وی عنوان کرد: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند، باید هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام در سجام اقدام نمایند.منبع:

1399/11/26
15:54:36
0.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب