در اعتراض به اقدام كاخ سفید؛

شیائومی چین از خزانه داری آمریكا شكایت نمود

شیائومی چین از خزانه داری آمریكا شكایت نمود

کارت خوب: شرکت شیائومی چین روز جمعه از وزارت خزانه داری آمریکا و وزارت دفاع این کشور در دادگاه واشنگتن شکایت نمود تا این شرکت را از لیست شرکت های در رابطه با نیروی نظامی چین حذف نمایند.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، شرکت شیائومی چین روز جمعه از وزارت خزانه داری آمریکا و وزارت دفاع این کشور در دادگاه واشنگتن شکایت نمود تا این شرکت را از لیست شرکت های در رابطه با نیروی نظامی چین حذف نمایند.
وزارت دفاع آمریکا در اواسط ماه ژانویه شرکت شیائومی و ۸ شرکت دیگر را بعنوان شرکت های در رابطه با نیروی نظامی چین، به فهرست سیاه خود اضافه کرد و حالا شرکت های آمریکایی باید تا موعد مقرر تمام سرمایه گذاری های خود در شیائومی را از این شرکت بیرون بکشند و روابط تجاری خودرا با آن قطع کنند.
شرکت شیائومی در شکایت خود کاندیدای وزارت دفاع بایدن، لوید آوستین و وزیر خزانه داری او، جانت یلن را مورد خطاب قرار داده و اقدام صورت گرفته مقابل این شرکت را غیرقانونی و غیرسازنده خواند و اعلام نمود شیائومی تحت کنترل نیروهای نظامی چین نیست.
در این شکایت آمده است: محدودیت های سرمایه گذاری اعمال شده برای شیائومی که از ۱۵ مارس اجرا خواهند شد ضررهایی فوری و بی بازگشت برای این شرکت به همراه خواهند داشت.


منبع:

1399/11/11
13:29:43
0.0 / 5
962
تگهای خبر: سرمایه گذاری , شركت , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب